DODAJ RELACJĘ UTWÓRZ WYDARZENIE

Biegi

8. Bieg z Policją w Górze

Kolejny triumf Kenijczyków

26.08.2017 Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo zwyciężył w 8. edycji Biegu z Policją w Górze. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się jego rodaczka Barsosio Stellah Jepngetich. Mistrzostwa Polski Policjantów wygrał Adam Thiel reprezentant KPP w Lęborku, a w kategorii kobiet zwyciężyła Anna Ficner z KPP w Złotoryi.

Na starcie zawodów stanęło ponad trzystu zawodników. Podobnie jak przed rokiem poza konkurencją byli Kenijczycy. Najlepszy okazał się Kiamiyo Hillary Kiptum Maiyo, który dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 29 minut i 12 sekund i ustanowił tym samym nowy rekord trasy. 19 sekund później na linię mety wpadł jego rodak, Rop Abel Kibet, który triumfował przed rokiem. Na najniższym stopniu podium stanął Mykola Iukhymchuk z Ukrainy.

Czwarty w kategorii open, ale pierwszy przedstawiciel Polski i zarazem pierwszy wśród policjantów był Adam Thiel, reprezentujący Komendę Powiatową Policję w Lęborku.

- To jest już mój szósty triumf na osiem startów, więc jestem bardzo szczęśliwy. Muszę przyznać, że już młodzież napiera, więc w przyszłym roku o zwycięstwo będzie niezwykle trudno wygrać. Zawodnicy z pierwszej trójki byli dzisiaj zupełnie poza zasięgiem. Pogoda na pewno była lepsza do biegania niż w zeszłym roku, choć było trochę parno. Trasa jest bardzo fajna, malownicza, choć w centrum dosyć kręta – przyznał Thiel.

Na drugim miejscu wśród policjantów uplasował się Łukasz Marcjanek z KP w Polanicy-Zdrój, a trzeci był Mateusz Ceremuga z OPP w Katowicach.

Wśród kobiet bezapelacyjnie triumfowała Kenijka Barsosio Stellah Jepngetich z czasem 33 minut i 21 sekund. Jako druga na metę wpadł Monika Stefanowicz, reprezentująca klub WKS Grunwald Poznań. Trzecia była Anna Ficner z KPP w Złotoryi, która została tegoroczną Mistrzynią Polski Policjantów. W tej klasyfikacji wyprzedziła Sylwię Szpocińską z KP we Wrocławiu oraz Edytę Marciniak z KMP w Kaliszu.