Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Futsal

Leszno - Chorzów 2:1

Dwa trafienia Olszaka dały zwycięstwo

(fot. Rafał Paszek)
07.09.2019 Kapitalnie w futsalowej ekstraklasie zadebiutowała drużyna GI Malepszy Futsal Leszno, która na parkiecie hali Trapez pokonała 2:1 faworyzowany zespół Clearexu Chorzów. Obie bramki dla gospodarzy zdobył ten sam zawodnik Hubert Olszak.

Nie ma co ukrywać gospodarze faworytami tego spotkania na pewno nie byli. Mimo to podeszli do niego z ogromnym zaangażowaniem i to od pierwszych minut. Z obu stron były słupki, poprzeczki, kilka trudnych piłek obronił nowy leszczyński bramkarz Michał Długosz. Przychodzi 13 minuta spotkania i Trapez szaleje ze szczęścia, bo bramkarza gości pokonuje Hubert Olszak.Dosłownie 4 minuty później goście z Chorzowa po rzucie rożnym wyrównują i przy stanie 1:1 kończy się pierwsza połowa.

Po przerwie Clearex rozpoczyna ostrzał leszczyńskiej bramki, ale tam na posterunku jest Michał Długosz, który broni strzał w samo okienko jak i taki trudny prosto z rzutu wolnego. Bardzo aktywny na boisku jest też kolejny debiutant w leszczyńskim zespole Sebastian Wojciechowski, którego pełno jest na boisku. Szansę na podwyższenie prowadzenia gospodarzy ma też Jan Martin.

Trybuny oszalały w 37 minucie kiedy to po raz drugi chorzowskiego bramkarza pokonuje ten sam zawodnik Hubert Olszak. Goście jeszcze wycofują bramkarza i rozpoczynają zmasowany atak, ale udaje się go przetrzymać i leszczynianie sprawiają sporą niespodziankę, bo wygrywają 2:1.