Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Rawia Rawicz - Jamalex Polonia Leszno 55:71

Lider nadal niepokonany

(fot. Weronika Waresiak)
21.11.2015 Koszykarze Rawi nie znaleźli sposobu na zatrzymanie lidera. Przez trzy kwarty toczyli wprawdzie wyrównany bój z Jamalex Polonią, ale podopieczni Łukasza Grudniewskiego kontrolowali wydarzenia na parkiecie w hali w podrawickim Sierakowie i wygrali 71:55. Kluczem do sukcesu okazała się pierwsza kwarta oraz wyborna dyspozycja Stanferda Sanny’ego.

Dla lidera grypy D II ligi, ekipy Jamalex Polonii Leszno miał to być pierwszy prawdziwy sprawdzian formy. Już w pierwszej kwarcie kibice w hali w Sierakowie mogli się przekonać o sile i potencjale zespołu z Leszna. Wprawdzie po trafieniach z linii rzutów wolnych Pawła Nowickiego i Szymona Maciołka Rawia objęła na początku spotkania prowadzenie, ale potem popis w ataku dał Nikodem Sirijatowicz. Rozgrywający Jamalex Polonii trafiał raz za razem, a w obronie leszczynianie niemal całkowicie zatrzymali przeciwnika. Na punkty Rawi po akcji trzeba było czekać prawie 6 minut. Pierwszą kwartę Sirijatowicz zakończył z dorobkiem 11 „oczek”, a goście wygrywali 21:9.

Druga odsłona miała innego bohatera. Stanferd Sanny w ciągu dwóch minut dwukrotnie trafił za 3 i leszczyński zespół odskoczył na 27:11. Sanny przed przerwą dorzucił jeszcze dwie „trójki”, ale Jamalex Polonia nie dominowała już tak bardzo. Kwarta zakończyła się wynikiem 16:14 dla leszczynian, którzy w meczu prowadzili 37:23.

Sanny nie zwolnił tempa też w trzeciej partii. Rzucił 7 punktów z rzędu i przyjezdni wygrywali 44:23. O zdominowaniu rawiczan nie było jednak mowy. Rawia od drugiej kwarty toczyła wyrównany bój i przed ostatnią częścią spotkania przegrywała 42:57.

Gdy na początku czwartej partii Paweł Stankiewicz trafił za 3, a za moment 2 punkty dorzucił Paweł Nowicki wśród rawickich kibiców odżyły nadzieje, bo dystans dzielący zespoły wynosił tylko 10 punktów (47:57). Trener Jamalex Polonii Łukasz Grudniewski na serię błędów, niecelnych rzutów i fauli w wykonaniu swoich podopiecznych zareagował biorąc czas. Kilka trenerskich wskazówek pomogło uspokoić grę i dowieźć kilkunastopunktową przewagę do końca meczu. Lider z Leszna wygrał po raz ósmy z rzędu.

Rawia Rawicz Jamalex Polonia Leszno 71:55, w kwartach (9:21, 14:16, 19:20, 13:14)
Punkty dla Jamalex Polonii zdobyli: Stanferd Sanny 27 (5x3), Nikodem Sirijatowicz 20, Szymon Milczyński 9, Jędrzej Jankowiak 7, Marek Sobkowiak 4, Łukasz Malinowski i Grzegorz Paszek po 2.
Punkty dla Rawi rzucali: Rafał Urbaniak 15, Szymon Maciołek 12, Adrian Lipowczyk 11, Paweł Nowicki 9, Paweł Stankiewicz 8.

Marcin Hałusek

Komentarze

1. Dodane przez maras w dniu 2015-11-21 20:44
Hahahaha pozdrawiam rawivkiego "znafce"

2. Dodane przez Herbi w dniu 2015-11-21 20:58
Brawo Polonia! Czy nie mogliby się dogadać działacze Polonii i Realu co dogodziny rozgrywania swoich spotkań? Za tydzień znowu o 18.00 mamy mecze obu drużyn , a myślę, że po dzisiejszych wyjazdowych wygranych byłoby wielu chętnych do kibicowania i piłkarzom ręcznym jak i koszykarzom! P.S. Pozdrawiam rawickiego "Realiste". Jak masz choć odrobinę honoru to wracaj tu odszczekac swoje mądrości bazgrane wczoraj

3. Dodane przez POLONIA w dniu 2015-11-21 21:18
polonia idzie na rękę i mecz odbędzie się w niedziele z nową solą!!! zapraszamy!! wypadało by aby następnym razem dzialacze astromalu to oni zmienili na inną godzine lub dzien!!!

4. Dodane przez leszno w dniu 2015-11-21 21:38
do kom. 2
Polonia z Nową Solą gra w niedzielę, także można się wybrać na oba meczu.

5. Dodane przez Do Herbi w dniu 2015-11-21 21:59
Kolego ! Za tydzień oba mecze są o 18.00 ale mecz Realu Astromal w sobotę a Jamalex Polonia gra w niedzielę. Więc nie ma problemu !

6. Dodane przez realista w dniu 2015-11-21 22:11
Mecz bardzo kiepski i poziom drużyn również.Szkoda że Rawia dziś zapomniała trafiać do kosza,bo wygrana z tak słabą Polonią to był obowiązek.O poziomie sędziowania szkoda gadać,bo to była mizeria zaciągana drukiem pod Polonie.Sędziowie ślepi że ten przerośnięty z 18 zamiast grać w kosza grał w uderzanie łokciami po brzuchach rawiczan bez ponoszenia kary.

7. Dodane przez ławki w dniu 2015-11-21 22:13
skandalem są łąwki dla zawodników jak dla dzieci klas podstawowej!!!! w Rawiczu

8. Dodane przez do realista w dniu 2015-11-21 22:54
mecz słaby!!!
1) 1 kwarta pokazała jak silna jest polonia!!!
2) po tym "staruszki " postawili strefe i widowisko bylo jakie bylo. tak niestety gra sie w damska koszykówkę - no bo jest trener od panienek u was
3) + 16 w Rawiczu to dobry wynik!!! jutro was jelenia góra dogania i spadacie na 5 miejsce - dobranoc

9. Dodane przez Herbi do 5 w dniu 2015-11-21 23:00
Dzięki za info! No to za tydzień weekend na sportowo!

10. Dodane przez Handball Leszno w dniu 2015-11-22 00:06
Gratulacje dla koszykarzy od piłkarzy ręcznych. Pozdrawiamy i życzymy kolejnych sukcesów

11. Dodane przez leszno w dniu 2015-11-22 12:06
Kolego realista, chyba jednak bardzo cie boli ta porażka. Pierwszy test przez naszych zdany na piątkę. Nawet przez ułamek sekundy zwycięstwo nie było zagrożone. Kapitalna obrona w pierwszej kwarcie, kiedy to Rawia nie wiedziała co się dzieje. Cała przewaga wypracowana w pierwszej kwarcie i mecz na bezpiecznej przewadze kontrolowany do końca. Rawicz wyszedł za bardzo naładowany na to spotkanie, Urbaniaka nie poznawałem - najchętniej to by pozabijał kolegów z dawnego zespołu. Z Lipowczyka też marny prowokator - pamiętam, że zawsze taki był. Skończyło się tylko na jednym techniku dla Rawicza, a mogło być kilka więcej, a nawet powinno. Pięciu zawodników Rawii skończyło mecz z czterema faulami, gdyby mecz trwał dwie minuty dłużej w Rawii nie miałby kto grać. Z resztą po co pisać o przegranych. U nas kapitalny Sanny i standardowo Nikodem. Martwi mnie jedynie postawa podkoszowych Paszek i Milczyński wczoraj pokazali z trochę lepszym rywalem, że warsztat techniczny mają bardzo przeciętny i dużo nadrabiają wzrostem. Generalnie nie ma powodów do narzekań. Prawdziwym testem będzie mecz w Wałbrzychu, ale mimo wszystko jestem przekonany, że w rundzie zasadniczej porażki nie zaznamy. Brawo drużyna, brawo trener Grudniewski. GO GO POLONIA!!

12. Dodane przez galoot w dniu 2015-11-22 12:44
Jest moc, tak trzymać! Gratulacje:)

13. Dodane przez kukula w dniu 2015-11-22 13:26
Bylem i widzialem.W pewnym momencie Polonisci rywali zleksowazyli i niedlugo mieli by nauczke.

14. Dodane przez do 11 w dniu 2015-11-22 16:52
Każda porażka boli,a zwłaszcza z lokalnym rywalem,który na dodatek niczego wielkiego nie pokazał.Zapewne gdyby Rawia nie przedobrzyła w 1 kwarcie ten mecz by miał inny przebieg.Było widać że w tym dniu im mało co wychodzi,a jak już ruszyło to za szybko chcieli doskoczyć i popełniali głupie błędy zamiast mozolnie odrabiać.Na dodatek w Polonii był na ich nieszczęście Sanny.Ale moim zdaniem i tak zaprezentowali się dobrze na tle murowanego faworyta do awansu jakim jest Polonia.Kto wie, gdyby mieli w składzie też takiego Sannego i Sirijatowicza to czy nie byli by mocniejsi niż Polonia.Widać że grać potrafią,skład jest bardzo dobry zważywszy że mieli problem by uzbierać na wystartowanie w lidze w ogóle.Myślę że Rawicz jest w stanie namieszać trochę w tej lidze i jeśli nie osłabną to raczej w tabeli będą w czubie(pierwsza 5).A na tym już skorzystała Polonia i pewnie skorzysta nie raz.Jak na razie to tylko oni odebrali komplet pkt. Wałbrzychowi.

15. Dodane przez leszno w dniu 2015-11-23 17:17
do kom, 14
Miło, że można z kimś normalnie podyskutować, bez plucia jadem czy wzajemnych złośliwościach. Zgadzam się, że Rawia nie jest złą drużyna, pisałem to już przed sezonem. W sumie to nigdy nie była złą drużyną, a teraz po dołączeniu Lipowczyka, Urbaniaka czy Dryjańskiego jest to absolutny top ligi. Druga sprawa, że poziom naszej grupy jest dużo słabszy niż przed rokiem. Nie nazywałbym też Polonii murowanym faworytem do awansu bo o tym zaczęło się głośno mówić teraz, ale czy ktokolwiek by to powiedział przed startem sezonu czy jeszcze miesiąc temu? Wątpię. Owszem, teraz Polonia urosła za faworyta do awansu, ale czy można tak mówić? Nie wiemy jaki jest poziom sportowy w innych grupach, bo to że tą grupę wygrają w cuglach nie mam wątpliwości. Przypominam, że do 1 ligi awansują dwie najlepsze drużyny w kraju, a my jak na razie gramy w jednej z pięciu grup. Powodzenia i mam nadzieję, że do zobaczenia w Lesznie,

16. Dodane przez do leszno w dniu 2015-11-23 23:32
I tu się z tobą nie zgodzę w pewnych kwestiach,choćby faworyta. Już jakiś czas przed sezonu mówiło się głośno że Leszno szykuje skład na awans do 1 ligi,a po zmontowaniu stwierdzono że to praktycznie murowany faworyt i jedynie Wałbrzych może pomieszać szyki. A co do wygrania w cuglach to też bym nie przesądzał.Nowa Sól i Wałbrzych to bardzo mocne ekipy i trzeba brać pod uwagę porażki z nimi nawet u siebie(oczywiście może być całkiem odwrotnie).Zresztą jestem pewien że gdyby Rawia miała chociaż 50% skuteczności z poprzednich meczy to Polonia by wyjechała z Rawicza pokonana,dlatego nawet w rewanżu z Rawią Polonia musi być czujna ,bo może ponieś porażkę w Lesznie.Zresztą kto wie czy jakiś dodatkowych transferów nie będzie w niektórych drużynach . Tak jak napisałem,czuje że taka Rawia z Sannym i Sirijatowiczem w składzie nie dała by szans nikomu w tej lidze,tak jak to robi narazie Polonia,za to gdyby Polonii odebrać tych 2 graczy to pewnie by walczyła i to mocno o utrzymanie,ale gdybanie zostawmy babci z wąsami.

17. Dodane przez Gdybanie w dniu 2015-11-24 21:06
Gdybanie gdybanie ---- a tabela swoje pokazuje

18. Dodane przez do 17 w dniu 2015-11-25 10:57
Może tabela pokazuje ale co ,ze Polonia ma komplet wygranych.A kogo pokonała poważnego? No jak na razie Rawicz ,a reszta jak ktoś wyżej napisał, dostarczyciele pkt.i gimnazja.Dlatego nie ma co się nakręcać na razie tabelą bo główni rywale dopiero teraz się zaczynają ,a jeszcze rewanże w przyszłości.Puki co idzie dobrze.