Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Rawia Rawag Rawicz – KK Oleśnica 72:69

Ależ to był mecz!

(fot. Weronika Waresiak)
19.12.2015 Kapitalne widowisko stworzyli w hali w Sierakowie koszykarze Rawi Rawicz i KK Oleśnica. Podopieczni Marka Lebiedzińskiego wygrali 72:69. Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej akcji. Gospodarze wyszli z dużych tarapatów, bowiem na pół minuty przed końcem przegrywali dwoma punktami.

Kibice, którzy pojawili się w hali w Sierakowie nie mogli narzekać na brak emocji. Spotkanie trzymało w napięciu od pierwszych akcji. Po bardzo wyrównanym początku, z czasem inicjatywę zaczęli przejmować miejscowi. Na 2 i pół minuty przed końcem kwarty, po „trójce” Pawła Stankiewicza odskoczyli na 19:12. Stankiewicz za 3 trafił też chwilę później, a wynik pierwszej odsłony na 26:16 ustalił Jakub Pietraszek.

Na początku drugiej ćwiartki, po rzucie Jakuba Dryjańskiego przewaga miejscowych wzrosła do 12 punktów, ale potem tak dobrze już nie było. Zespół z Oleśnicy rozpoczął odrabianie strat i na nieco ponad minutę przed przerwą, po tym jak trzy razy z linii rzutów wolnych trafił Kacper Kuta, na tablicy pojawił się rezultat 32:32. Fatalne w tej fazie spotkania statystyki w końcówce kwarty zdołali nieco poprawić Dryjański oraz Stankiewicz i do szatni zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 36:33.

W trzeciej kwarcie emocje jeszcze wzrosły. Goście zdobyli 8 punktów z rzędu i objęli prowadzenie 41:36. Po kolejnej „trójce” Stankiewicza był remis, ale za moment koszykarze z Oleśnicy znowu odskoczyli. Rawiczanie byli jednak czujni, ważne punkty zdobywali Szymon Maciołek oraz Rafał Urbaniak i po 30 minutach zaciętej rywalizacji w sierakowskiej hali notowano 56:56.

Ostatnią kwartę trudno było oglądać bez wypieków na twarzy. Po akcji Szymona Maciołka Rawia odzyskała prowadzenie, ale na krótko. Kolejne minuty należały do koszykarzy z Oleśnicy. W połowie kwarty wygrywali 64:58, a na niespełna 4 minuty przed końcem, po trójce Kacpra Kuty przyjezdni prowadzili 69:63. Jak się okazało był to ostatni celny rzut zespołu z Oleśnicy. Rawiczanie w końcówce zagrali mądrze w obronie i po raz kolejny odrobili stratę. „Trójka” Adama Staśkowiaka na 20 sekund przed końcem wywołała euforię, bo Rawia objęła prowadzenie 70:69. Potem Paweł Nowicki zrobił jeszcze przechwyt, został sfaulowany, trafił dwukrotnie z linii rzutów wolnych i gospodarze mogli się cieszyć z dziewiątej wygranej w sezonie.

Rawia Rawag Rawicz – KK Oleśnica 72:69, w kwartach (26:16, 10:17, 20:23, 16:13)
Punkty dla Rawi zdobyli: Paweł Stankiewicz 24, Paweł Nowicki 12, Rafał Urbaniak 10, Jakub Dryjański 8, Adrian Lipowczyk 7, Szymon Maciołek 6, Adam Staśkowiak 3, Jakub Pietraszek 2.