AZS Politechnika Opolska - Rawia Rawag Rawicz 84:79

To już siódma porażka

(Fot. Weronika Waresiak)
12.11.2017
Coraz trudniejsza staje się sytuacja koszykarzy Rawii Rawicz. W niedzielny wieczór nie brakowało im determinacji, ale znowu przegrali. Ulegli w Opolu tamtejszym akademikom 79:84. Gospodarze szalę zwycięstwa przechylili dopiero w dogrywce.

Rawiczanie nie rozpoczęli pojedynku w Opolu dobrze. Jędrzej Jankowiak trafił wprawdzie za 3, ale potem nastąpił okres nieskutecznej gry Rawii. W połowie kwarty zespół przegrywał 13:3. Niemoc strzelecką przerwał Kacper Kuta, przyjezdni odrobili część strat, ale po 10 minutach to Politechnika prowadziła 24:17. Przez prawie całą drugą kwartę miejscowi utrzymywali kilkupunktową przewagę, jednak końcówka należała do rawiczan. Z dystansu przymierzyli Maciej Krówczyński oraz Szymon Maciołek i przed przerwą goście mieli tylko punkt straty (38:37).

Druga połowa to walka cios za cios. Rawia kilkakrotnie odskakiwała na 3, 4 punkty, w 28 minucie było nawet 55:50 dla przyjezdnych, ale akademicy szybko zniwelowali dystans. Po trzech ćwiartkach w Opolu notowano 56:55 dla zespołu z Rawicza. W czwartej kwarcie sytuacja wyglądała nieco inaczej, bo to gospodarze odskakiwali. Na niespełna 4 minuty przed końcem wygrywali już 72:61, ale Jędrzej Jankowiak, Grzegorz Paszek i Maciej Krówczyński odrobili stratę. Na minutę przed finałową syreną, po trójce Krówczyńskiego Rawia odzyskała prowadzenie (73:72). Końcówka była pełna emocji. Jędrzej Jankowiak trafił jeden rzut wolny, potem był jeszcze niesportowy faul Kacpra Kuty, dwa celne rzuty wolne Krzysztofa Chmielarza i remis po 40 minutach 74:74.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w dogrywce i to w jej ostatniej minucie. Po akcji Kacpra Kuty Rawia przegrywała tylko 79:80, ale niestety później punkty zdobywali już tylko miejscowi. AZS Politechnika pokonała Rawię Rawag Rawicz 84:79. To już siódma porażka rawickich koszykarzy w obecnym sezonie.

AZS Politechnika Opolska - Rawia Rawag Rawicz  w kwartach (24:17, 14:20, 17:19, 19:18, 10:5)
Punkty dla Rawii rzucili: Jędrzej Jankowiak, Kacper Kuta (13 zbiórek) i Szymon Maciołek po 17, Grzegorz Paszek 11, Maciej Krówczyński 10, Dawid Kołakowski 4, Bartłomiej Rodak 3. Dla Politechniki najwięcej Wojciech Leszczyński 19.

Mecz Obry Kościan z rezerwami Aseco Gdynia został przełożony na 21 listopada. Za tydzień Obra pojedzie do Torunia, a Rawia do Jeleniej Góry na mecz z Sudetami.