Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Tęcza Leszno – Aleksandrów Łódzki 75:76

Tęcza roztrwoniła przewagę

(fot. Rafał Paszek)
27.01.2018 Niestety koszykarki Tęczy Leszno przegrały dziś na parkiecie hali Trapez bardzo ważne z punktu widzenia układu tabeli spotkanie. To bardzo bolesna porażka, bo leszczynianki w drugiej kwarcie prowadziły już różnicą 18 punktów.

Mniej więcej od połowy pierwszej kwarty Tęcza zaczyna rządzić na parkiecie. Bardzo skuteczna jest Iga Walentowska, która w tej części meczu aż 3 razy trafiła za 3. Ta inauguracyjna ćwiartka kończy się przy stanie 25:11. Drugą od zbiórki i trafienia za dwa rozpoczyna Aleksandra Sobańska, jej koleżanki dorzucają kolejne punkty i na pięć minut przed przerwą Tęcza ma już 18 punktów przewagi prowadząc 40:22.

Niestety od tego momentu leszczynianki wyraźnie stanęły, a koszykarki Basketu wprost przeciwnie zaczęły trafiać i do przerwy miały już tylko 4 punkty straty. W ekipie gospodarzy zaczyna robić się nerwowo tym bardziej, że już na początku drugiej połowy goście wyrównują, a pod koniec trzeciej kwarty wychodzą nawet na prowadzenie. Tęcza odzyskuje na na chwilę w czwartej kwarcie po trójce Karoliny Budeń. Później mamy serię punktów Alicji Franckowiak i wydaje się, że teraz może być tylko lepiej.

Niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachował Basket, nadzieje wśród leszczyńskich kibiców jeszcze odżyły po kolejnej trójce Aleksandry Sobańskiej, ale wszytko kończy się wygraną gości 76:75. Co ciekawe, takim samym wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie tych zespołów na parkiecie w Aleksandrowie Łódzkim.

Punkty dla Tęczy w tym sobotnim pojedynku zdobyły: 23 Sobańska, 18 Walentowska, 11 Budeń, 9 Franckowiak i po 6 Pawlukiewicz i Łakoma i 2 Hołtyn. Kolejne kwarty kończyły się odpowiednio I 25:11, II 18:28, III 15:24 i IV 17:13.

Michał Konieczny

Komentarze

1. Dodane przez Ola w dniu 2018-01-27 18:15
Na 1 lidze mezczyzn pelna hala,a tu prawie pusto,gdyby nasze wygraly te wszystkie mecze co przegraly minimalnie bylyby w 1 lidze liderem,co sie dzieje,co Wy robicie ? tak samo bylo w zeszlym sezonie,przegrane wygrane mecze ! Nie rozumiem , jak roztrwonic mozna taka przewage ,jednak meski kosz to inna bajka !

2. Dodane przez KIBIC w dniu 2018-01-27 18:19
I najbardziej mnie teraz śmieszy to, że zarzad chaiał aby kibice zdązyli na mecz recznych heheheeh. Jacy kibice?
Zobacznie ile kibiców jest na koszu, siatkówce czy recznej. Po co finansowac damski basket, to paranoja....

3. Dodane przez Fanka w dniu 2018-01-27 18:24
Nie mogłam być na meczu ale statystyki na bieżąco przeglądałam, szkoda ze z taką przewagą a gra się sypie , albo błąd zawodniczek albo trener nie potrafi coś z tym zrobić. No szkoda..trzeba wiele jeszcze popracować.

4. Dodane przez Paweł w dniu 2018-01-27 18:53
W Play off może być odwrotnie tzn Tecza górą a Jamalex do tyłu. Tylko play-off się liczy. Te wszystkie obecne mecze są kompletnie bez znaczenia.

5. Dodane przez M.K. w dniu 2018-01-27 19:28
Straty, straty ;)... 4 oddane piłki za darmo zaraz po rozpoczęciu akcji, Chyba rekord. Można dużo mówić, ale tak jak Iga wróciła do skuteczności za 3 tak niestety z przykrością trzeba powiedzieć, że jest winna tej porażki. Jest mi przykro to mówić bo dziewczyna bardzo dobra technicznie, ale często się zapomina. Druga sprawa. Kto dba o przygotowanie fizyczne dziewczyn? Przecież to wygląda jakby one nic pod tym kątem nie robiły. Tlen, technika biegu, ustawiania się na nogach? Rozumiem, że przeciwniczki młodsze, ale mam wrażenie, że od początku sezonu nic pod tym kątem nie jest robione. No chyba, że to dziewczyny nie mają ochoty pracować po godzinach ;)

6. Dodane przez do 4 w dniu 2018-01-27 20:10
Widac,ze nie znasz sie na sporcie,do kom 2 dobrze,ze jest damski basket,w koncu to miasto liczy 65.000,jak na tej wielkosci miasto mamy az cztery kluby 1 ligowe,koszykowka meska,zenska,szczypi orniak,futsal, jeszcze ekstraklasa zuzla,gdyby jeszcze siatkarze w najblizszym czasie awansowali do 2 ligi,a pilkarze do 3 ligi byloby naprawde dobrze ! Obecnie cieszy gra Polonii i pelna hala na meczach,szczypiornis ci tez dobrze ! UNIA powalczy o kolejne DMP, a koszykarki powinny pokazac pazur w nowym sezonie !

7. Dodane przez Ja w dniu 2018-01-27 20:25
Do M.K. dlaczego uważasz, że to Iga jest winna porażki? Przecież na wynik meczu pracuje cała drużyna, a nie tylko jedna zawodniczka.

8. Dodane przez M.K. w dniu 2018-01-28 03:19
Oczywiście, na wynik pracuje cała drużyna. Natomiast straty na rozegraniu i podawanie piłek w ręce rywalek na tym poziomie nie powinny się zdarzać i nie są winą całego zespołu. Raz można wybaczyć, ale w tym meczu już się nie dało. Dziewczyna jest bardzo dobra, ale jej wartość zanika poprzez takie sytuacje. Nie mówię, że te roztrwonienie 18 punktów to jej wina, nie nie, nie, ale co innego stracić piłkę po źle przeprowadzonej akcji w zamieszaniu pod koszem, a co innego rozpoczynając akcję od straty bezpośredniej. Nie zmienia to faktu, że to ona w głównej mierze ciągnie ten zespół i życzę jej jak najlepiej, tak samo jak całej drużynie. Play-offy muszą być!

9. Dodane przez Senior w dniu 2018-01-28 10:44
1. Zawodniczka z nr 7 gra jak w transie i nagle trener sadza ją na ławce, wybijając z rytmu! Wróciła już nie ta sama koszykarka.
2. Co przyjdę na mecz Tęczy - nasz przegrywają. Nie ma mnie - jest zwycięstwo. Chyba zaproponuję zarządowi, aby mi płacił za to, że nie przyjdę! Moż poskutkuje?
Dziewczyny więcej własnej inwencji. Nie patrzcie tylko na to co pokażą aż dwaj trenerzy. Pozdrawiam.

10. Dodane przez Do senior. w dniu 2018-01-28 12:08
Jednak nie byłeś na meczu.Wiedziałbyś że trener w Tęczy był jeden.

11. Dodane przez Danny w dniu 2018-01-29 01:03
Myślę że największa wina leży tutaj po stronie trenera,nie potrafi on opanować sytuacji oczywiście koszykówka jest sportem nieobliczalnym ale za to tym razem jest odpowiedzialny trener.Znam dziewczyny i wiem jak poświęcają się na treningach oraz meczach,one również ciężko walczą o te upragnione zwycięstwa. Skład jak na 1 lige mamy naprawdę dobry ,dziwi mnie to że dziewczyny stosunkowo młodsze nie dostają swoich minut a naprawdę patrząc przez pryzmat mamy mega równy skład.Trener najwidoczniej nie potrafi dotrzeć do swoich podopiecznych bo tego się w inny sposób nie da nazwać, gdy trener nie ma drużyny na 100% poważnie i jedzie sobie na swój mecz to chyba trochę nie halo....