Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Koszykówka

Niestety porażka

22.11.2008
Koszykarki PKM Duda Super-Pol Leszno niestety do swojego bilansu rozgrywek Ford Germaz Ekstaraklasy muszą dopisać kolejną porażkę. Tym razem na własnym parkiecie przegrały z ROW Rybnik 72:78

Rozpoczęło się obiecująco, bo po trzecim rzucie za trzy Shields prowadzimy 18:13. Należało wtedy pójść za ciosem a tego nie zrobiliśmy mówił po meczu trener gospodarzy Jarosław Krysiewicz. Wynik pierwszej kwarty 25:23 dla PKM Duda Super-Pol solową akcją zakończoną dwoma punktami ustaliła Edyta Krysiewicz.

W drugiej prowadzenie przechodziło z rąk do rąk a do kolejnego remisu 44:44 tuż przed przerwą rzutem za trzy doprowadziła Edyta Krysiewicz, która pierwszą połowę zakończyła z 16 punktami. W zespole z Rybnika lepszy wynik miała Trafimava. Niestety w ciągu 20 minut gry pozwoliliśmy jej zdobyć aż 20 punktów to też jedna z przyczyn porażki twierdził leszczyński szkoleniowiec

W trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili tylko raz 48:46, później wykorzystując dziurawą leszczyńską obronę ROW odskakuje na momentami 10 punktów. Ta część pojedynku kończy się przy prowadzeniu drużyny z Rybnika 57:60.

Ostatnia odsłona meczu rozpoczyna się od fatalnej straty PKM Duda Super-Pol, ten błąd na kolejne punkty zamieniają koszykarki z Rybnika i właściwie można powiedzieć jest już po meczu, bo kolejne punkty dla ROW zdobywają Terry i Swanier i pojedynek kończy się zwycięstwem gości 72:78.

Punkty w tym spotkaniu dla PKM Duda Super-Pol Leszno zdobywały Shields 28, Krysiewicz 24, White i Czarnecka po 6, 5 Koc i 3 Siwczak.

Najwięcej dla zespołu Utex ROW Rybnik Trafimava, 24 z czego aż 20 w pierwszej połowie, 19 Terry i 18 Swanier.

Za tydzień nasze panie jadą do Pabianic

Komentarze

1. Dodane przez kibic w dniu 2008-11-22 22:29
szkoda fatalny poczatek 3 kwarty mimo pogoni juz w 4 kwarcie wymuszone rzuty za 3 niecelne to zadecydowalo bardzo szkoda :sigh

2. Dodane przez obserwator w dniu 2008-11-22 22:30
zmiana trenera i to natychmiast :(

3. Dodane przez nic... w dniu 2008-11-22 22:39
to było wiadome:] :grin

4. Dodane przez Johny w dniu 2008-11-22 22:39
Kryśka zawsze ma wytłumaczenie,więc cała wina jest zespołu! A gdzie dobre zmiany,chyba trener zapomniał o tym elemencie gry? Do tego jest bardzo zarozumiały i przekorny, już tylko krok do katastrofy!

5. Dodane przez juju22 w dniu 2008-11-22 22:42
Niestety poraz kolejny było widać brak kolektywu w zespole,zrozumienia, niby lepiej w ataku,ale wciąż nasze nie stanowią zespołu.Nowa Amerykanka White pokazała,że jest tylko uzupełnieniem składu a formą nasze polskie dziewczyny od niej nie odbiegają.

6. Dodane przez xxx w dniu 2008-11-22 23:15
Żal w ogóle coś w tym miejscu pisać. Tragedia !!! :cry

7. Dodane przez Obserwator w dniu 2008-11-22 23:24
Niestety, niestety - to wszystko za taka kasę :? :cry :cry :cry :cry

8. Dodane przez p w dniu 2008-11-22 23:38
POwtarza sie kolejny raz podobny schemat, tylko i wyłącznie Shields, bo awet przeszło 20 p krysiewiczowe, nie bronią jej. Miala kilka idiotycznych strat. Reszta brak szybkosci, niska skutecznosc, kondycja fatalna. Na tym tle Rybnik bdb... do konca szybkosc i wysoka dosc skutecznosc, a do tego jak mało fauli.

9. Dodane przez ja w dniu 2008-11-22 23:44
No niestety,szkoda...pa nie trenerze-przeciez pan zna sie na rzeczy-na ławce jest wiele zawodniczek,sa takie ktore mozna wpuscic na parkiet-potrafia grac ale widac pan faworyzuje co niektore,np.Agnieszk a Makowska rozgrzewala sie jakies 10 minut-w koncu weszła na parkiet i po jednym niecelnum rzucie zaraz została zdjęta z boiska-DLACZEGO???? Szopen to prawdziwy walczak,nie ma dla niej straconych pozycji....widac ze dziewczyny chca ale nie wychodzi....zal straconej szansy bo ten mecz był do wygrania. Pozdrawiam fanów basketu.

10. Dodane przez Ślepy w dniu 2008-11-22 23:46
Do 4. O jakie jeszcze zmiany chodzi. Siwczak na Durak czy odwrotnie a może Makowską na Koc czy odwrotnie, a może Budnik na Król. Może po prostu zabrać się do treningów i realizować założenia trenera jak było w ubiegłym sezonie i będzie pięknie.

11. Dodane przez Mery w dniu 2008-11-22 23:50
Grając cały mecz i oddać tyle rzutów nie sztuka zdobyć tylko 24 punkty. Tyle lat??? to już emerytura sportowa !!!! :grin :grin :grin :cry :cry :cry

12. Dodane przez los w dniu 2008-11-23 00:05
Brava dla kibiców ! że są i muszą patrzeć na tą nędzną i wstrętną sytuacje w klubie.

13. Dodane przez do 10 w dniu 2008-11-23 00:07
tego co bylo w zeszlym sezonie nie bedzie :cry

14. Dodane przez xsd w dniu 2008-11-23 00:08
Po co ten ochroniarz podeptał te race kibiców ?? pytam się ? dlaczego ? uszkadzając przy tym krzesełka. co za ludzie ...kibic się stara i jeszcze za to obrywa. tak nie może być

15. Dodane przez MIki w dniu 2008-11-23 00:10
Panie Krysiewicz jaki ma pan warsztat pokazał panu trener gości.Pytam Zarząd jak długo trener i druzyna będzie przynosić wstyt miastu.Można przegrać mecz z drużynami wyżej notowanymi ale nie przez niekompetęcje trenera.Trener gości pokazał jak można wykluczyć czestymi zmianami zawodniczki -poprostu Krysiewicz Czarnecka goniły resztkami sił.Chyba Zarzad powinien szybko zastanowić się nad zmiana trenera.

16. Dodane przez ukks team w dniu 2008-11-23 01:49
tez "fan club" jest zalosny, oni spiewaja "hej tecza gej"? bo tak zrozumialem... a ten "sos" to posmiewisko na cale leszno

17. Dodane przez nic... w dniu 2008-11-23 03:37
nno jak 6 zawodniczek punktuje to sie nie dziwie... :grin

18. Dodane przez ryba w dniu 2008-11-23 08:24
trzeba zrobić zmiane trenera ;)

19. Dodane przez kibic w dniu 2008-11-23 12:48
Po kolejnej wtopie nie zespołu a trenera leszczyńskiego żeńskiego basketu naszła mnie taka myśl aby zorganizować sparing wewnątrz zespołu i wyjdzie na jaw kto faktycznie jest lepszej formie. Czy panie które darzy zaufaniem trener i daje im dużo minut na parkiecie czy dziewczyny, które przez trenera są traktowane jako zło konieczne. Przykładowo trener Krysiewicz zagra piątką E.Krysiewicz, Shields, White, Czarnecka i Budnik, Które wczoraj razem spędziły 148 minut na parkiecie a ja człowiek bez doświadczenia w trenerce koszykarskiej zwykły laik i kibic zagrałbym piątką Siwczak, Durak, Makowska, Koc i Krężel, które spędziły wczoraj 45 minut na parkiecie i myślę, że wyszedłbym z tego pojedynku zwycięsko. Dlatego uważam, że trener nie ufa dziewczyną , które w poprzednim sezonie stanowiły o sile w swoich klubach.

20. Dodane przez kibic w dniu 2008-11-23 12:52
mecz ogólnie był dobry gdyby nie fatalne zmiany trenera lub ich brak. Edyta Krysiewicz? co tak długo robi na boisku? jak widziałem gra bardzo indywidualnie a jak chce podać to strata! i tak było cały czas a przecież ma bardzo dobrą zmienniczkę Durak!! Czarnecka? bardzo powolna, gdyby miała reflekst obroniłaby kilka piłek pod naszym koszem. ogólnie dziwi mnie fakt że pani Drzewińska weszła dopiero w ostaniej kwarcie i to na parę minut, po co się ściąga do klubu tak utytułowane zawodniczki jak siedzą na ławkach? tak samo White jak gra się popsuła to można było ją wpuścić na boisko bo jak widać w końcówkach meczów to tylko amerykanką zależy na walce i punktach. a jakby wpuścić dziewczyny z ławki? Makowska, Koc? trochę dziwne te wszystkie zagrania! ale przez to jest przegrywany mecz! a co do kibiców powinni mieć zakaz wchodzenia na mecze.. dziwi mnie fakt że jeszcze klub nie dostał kary pieniężnej za te race dymne na koniec meczu, ciekawe ile jeszcze będzie bez zatrucia się kogoś lub jakiegoś wypadku..

21. Dodane przez haha w dniu 2008-11-23 12:59
smieszny klub. smieszny trener smieszny fanclub! tylko Unia Leszno w naszych sercach Ty!

22. Dodane przez juju22 w dniu 2008-11-23 13:36
A propo, Monika Siwczak i Agnieszka Makowska udowodniły chyba tym meczem,że trener miał rację nie ustalając ich do składu na mecz z Muksem POznań,miejmy nadzieję,żę w rundzie rewanżowej będzie w ich grze więcej wiary i przekonania.Gdyby nie głupie straty i zbyt szybkie rozgrywanue akcji była szansa na zwycięstwo.

23. Dodane przez jan w dniu 2008-11-23 14:00
Nie można grać w ekstraklasie bez rozgrywającej!Całe zło tego zespołu to brak prawdziwej "jedynki".Krysiewicz gra cały mecz i ma 6strat,1asystę!,1 przechwyt....to jest odpowiedż na wyniki zespołu.A w statystykach nie widac jeszcze obrony, której u pani Krysiewicz nie ma i nigdy nie było.Są tylko próby wybijania piłki od tyłu i symulacja obrony.

24. Dodane przez giotto w dniu 2008-11-23 14:27
Ludzie co się dzieje z tymi dziewczynami w tym roku w ogóle ?? Psychologa im trzeba czy jak ? Bo ewidentnie zblokowane jakieś są.

25. Dodane przez szymon w dniu 2008-11-23 15:17
ciekawe co mają teraz do powiedzenia dwie panie, które zostały odesłane na trybuny w poprzednim meczu z MUKSem i miały o to pretensje do całego świata, a wczorajszy mecz pokazał że była to słuszna decyzja, ponieważ obie panie swoją grą walnie przyczyniły się do zwycięstwa drużyny z Rybnika

26. Dodane przez znawca w dniu 2008-11-23 15:19
podobno dzialacze rozmawiaja z szewczykiem trenerem jeleniej gory.......ktory to zespol radzi soebie w tym sezonie bardzo dobrze.......a potencjal troche mniejszy od naszegho zespolu:(

27. Dodane przez rere66 w dniu 2008-11-23 18:47
Czarneckiej przydałby się ktoś kto by jej pokazał jak sie biega,bez urazy; na 60m ma chyba 20 sekund,na Edzię bym nie zwalał,aż tak bardzo,przecież zobaczcie jak mało zawodniczek podczas naszej akcji pokazuje się do podania i jak ona ma zagrywać piłki jak nasze wszytkie stoją pochowane za rywalkami albo wystawiają ręcę tak żeby chyba tylko wystawiać a nie wyciągnięte do złapania piłki

28. Dodane przez :) w dniu 2008-11-23 21:37
Od nastepnego meczu zero dopingu 8)

29. Dodane przez do 28 w dniu 2008-11-23 21:43
dlaczego tak sadzisz??

30. Dodane przez Jojo w dniu 2008-11-23 21:46
nikt nikogo nie zmusza na przychodzenie na mecze, to ma byc forma rozrywki , a dla niektórych widzę ze jest to okropny stres. Dokuczyć komuś, napisac parę obelg pod adresem naszych Pań , czy po to przychodzi się na mecz? Może by którys z Was napisał jesli pamięta z meczu jakąś fajna akcję , przechwyt , może smieszny ges jaki wykonała zawodniczka. Pewnie nikt tego nie zrobi bo nie pamieta, przychodzi na mecz tylko po to by obsmarować na necie trenera lub ulubiona zawodniczke :( zal , wielki żal bo może gdyby przyszedł szczerze pokibicować i dopingować , wszyscy chcieliby tego zwycięstwa , magia takiej energi wytworzonej w TRAPEZIE poniosłaby te dziewczyny na skrzydłach do zwyciestwa. Pozdrawiam wszystkich tych kibiców którzy szczerze dopingują naszej druzynie , a tych którzy przychodzą w tych złych intencjach poproszę by zastanowili się czy nie jest to dla nich strata czasu i czy muszą być takimi ludźmi :(:(:(

31. Dodane przez Jis w dniu 2008-11-23 21:49
KK Orła Polkowice nie dał się zarządowi klubu, a nasz już się samorozwiązał po wczorajszej wpadce? Stać Was chyba na bilet za 5 zł? Kupić i nie marudzić, żeby pokazać zarządowi, że Tęcza to Wy, a nie oni.

32. Dodane przez Anbdrzej w dniu 2008-11-23 21:49
Trener nie wykorzystuje potencjału wszystkich zawodniczek, nie można grać połową drużyny i wygrywać mecz, należy wykonywać częściej zmiany. Położyć większy nacisk na grę w obronie. Przy tym składzie drużyny powinniśmy mieć wygranych 6 pojedynków a mamy tylko 3.

33. Dodane przez Tylko bibic w dniu 2008-11-23 21:49
Rybnik przyjechał z 6 zawodniczkami nadającymi się do gry. No to trzeba je było zajechać. My mieliśmy 11 do gry. Szybkie rotacje w składzie, każda gra 4-5 minut na maxa i zmizna na wypoczętą. To chyba w takiej sytuacji kadrowej Rybnika była oczywista gra. No ale Jarosław K. tego nie wykorzystał. Ośmielam się twierdzić, że przy kryciu sweo na całym placu, w drugiej połowie Rybnik by umierał. a na końcu meczu umarłyby kompletnie, a nasze dziewczyny meczyk 20 do przodu. Szkoda. Ale to tylko dygresja kibica, który płaci za bilet, a trener tak zrobi swoje bo za coś musi zarabiać te 8 tysięcy miesięcznie. Chłopie miej jaja i podaj się do dymisji, nie rozwalaj kosza w Lesznie, tak jak to zrobiłeś w Rawiczu.

34. Dodane przez max w dniu 2008-11-23 22:54
lotos wygrał z wisłą ale żadna zawodniczka nie była na boisku 40 minut a u nas jak zawsze pozdrawiam trenera i gratuluje zmian i brania czasu

35. Dodane przez do 32 w dniu 2008-11-23 22:57
Nie dal sie?? tak sadzisz?? Przeciez oczywiscie ze bedzie doping, tylko tu nie chodzi o glupie 5zl tylko o miejscie ;) trzeba jakos sie zorganizowac

36. Dodane przez Analityk w dniu 2008-11-24 06:17
Największy błąd trenera, to bezwzględne zaufanie do podstawowych zawodniczek z którymi walczył o medal. Nie cały rok temu drużyna robiła oszczędności aby pomóc koleżankom w ich problemach osobistych w tym Siwczak. Niestety, posłuchać wywiadu Siwczak w TV Leszno. Salmon poczytaj swój spot np: z 14.05 08. i obecne. Chyba to te same osoby. Z Rybnikiem grało 11 zawodniczek. Pięć z nich zdobyło 69 pkt. Sześć pozostałych grając ponad 57 min. zdobyło 3 pkt. Lepiej tego nie komentować. Edzia wolna, bez asyst. Asysta, to podanie po którym koleżanka zdobywa punkty a takich na boisku było jak na lekarstwo. Straty. Najwięcej robią ich rozgrywające w każdej drużynie i o tym każdy szanujący się kibic o tym wie. Skerowicz robi to co 12,7 min. Pawlak 11,7 min. Gajda 8,9 min. Edzia 9,2 min. Za miast marudzić zabrać się ostro do treningów i więcej serca do gry jak było kilka miesięcy temu. To ta sama drużyna.

37. Dodane przez :D w dniu 2008-11-24 17:58
hehe UKKS wygrywa do Duda przegrywa:D:D oby tak dalej :D hehe co to jest 2 zawodniczki dobrze punktują a 3 zawodniczki po 5pkt.... co to jest? moze zmieńcie zagrania lub jakieś nowe wejścia zróbcie bo to szkoda na to patrzeć :( co z tego ze są zawodniczki z WNBA jak reszta zespołu nie umie grać z lepszymi.... moze nie wyrzucać tych amerykanek tylko te zawodniczki co tylko miejsce zajmują w drużynie;( ja już przestałam chodzić na mecze i dziwie sie ludziom którzy chcą na to patrzyć... może ktoś skomentuje że trzeba być z klubem na dobre i na złe... ale to jest kpina, moze jak zawodniczki zobaczą ze nikt nie przychodzi to sie wezmą za siebie;(

38. Dodane przez Jaa w dniu 2008-11-24 19:10
Żal się tu czyta te komentarze. Ja tacy mądrzy jesteście to czemu Wy jeszcze w NBA nie gracie? Myślicie że to tak łatwo się odbudować. Widocznie nigdy z piłką bo boisku nie lataliście jeżeli wokół sto innych kłopotów i problemów. Weście ogarnijcie bo takimi komentarzami tylko dołujecie nasze dziewczyny. Tęczaaa Lesznooo!!! :grin

39. Dodane przez Życzliwy z Leszna w dniu 2008-11-24 21:50
Leszno to miasto w którym wszyscy wszystko wiedzą choć nie zawsze prawdę. Pani Siwiec. Jjest Pani kapitanem drużyny a to coś wielkiego w tym mieście. Proszę odrzucić wszystkie anse i problemy osobiste, to od Pani zależy odbudowanie psychiki drużyny. Proszę udowodnić Edzi że jesteście lepsze bo na razie mimo wszystko ona jest dobra, ma serce do gry którego Wam zabrakło. Bez sukcesu drużyny jesteście ..... Żaden trener Wam nie pomoże jeśli Wy sobie nie pomożecie. Pozdrowienia i życzę powodzenia.

40. Dodane przez Od Zakochanego w dniu 2008-11-25 23:10