Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Koszykówka

Grają dalej

25.04.2008 To się nie mogło tak skończyć. Zbyt wiele już zrobiły w tym sezonie, aby tak po prostu przegrać 3:0. Koszykarki PKM Duda PWSZ Leszno zwyciężyły w hali Trapez po dramatycznym meczu AZS PWSZ Gorzów 84:82 i wciąż pozostają w walce o brązowy medal mistrzostw Polski. Jutro kolejny mecz w Trapezie. Jeśli leszczynianki go wygrają, sprawa trzeciego miejsca rozstrzygnie się w Gorzowie.

To jakie emocje w ostatnich minutach dzisiejszego pojedynku towarzyszyły kibicom jest w stanie określić chyba tylko i wyłącznie szczegółowe badanie kardiologiczne. Stwierdzenie, że końcówka była dramatyczna jest tak banalne, jak bułka i to niekoniecznie z masłem.

Osłabione brakiem kluczowej zawodniczki Martyny Koc, koszykarki PKM Duda PWSZ Leszno już od pierwszych minut chciały pokazać, że nie rezygnują z walki o brązowy medal. Szybko osiągnęły pięciopunktową przewagę, którą utrzymywały przez większą część I kwarty. W pewnym momencie po trafieniach Darii Mieloszyńskiej i Olgi Żytomirskiej było już nawet 27:17. Ostatecznie pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem miejscowych koszykarek 29:22.

W drugiej kwarcie gorzowianki potrzebowały zaledwie półtorej minuty, aby doprowadzić do remisu po 29. Podopieczne trenera Jarosława Krysiewicza nie tylko nie dały rywalkom objąć prowadzenia, ale same uspokoiły grę i znowu objęły kilkupunktowe prowadzenie. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 46:41.
Kolejna odsłona to okres bardzo dobrej gry leszczynianek. Po trafieniach Agnieszki Budnik, Darii Mieloszyńskiej i „trójce” Edyty Krysiewicz PKM Duda PWSZ prowadziły już 57:44. W końcówce przyjezdne zniwelowały nieco stratę i na tablicy pojawił się wynik 68:59.

Ostatnie 10 minut to prawdziwa huśtawka nastrojów. Gospodynie zaczęły od mocnego uderzenia, po trafieniach Budnik, Mieloszyńskiej i Żytomirskiej było 74:61. Od tego momentu AZS rozpoczął odrabianie strat. Katarzyna Czubak, Agnieszka Szott i Małgorzata Babicka dogoniły miejscowe koszykarki na 74:70. Po chwili nerwową sytuację na parkiecie rozładowała kolejną „trójką” Edyta Krysiewicz i było 77:70. Końcowe minuty to głównie egzekwowanie rzutów wolnych. Najczęściej faulowana była Katarina Ristić. Jej celne trafienia za jeden punkt doprowadziły do wyniku 80:79. Po celnych wolnych Ryan Coleman PKM Duda PWSZ prowadziły na półtorej minuty przed końcem 83:79. Wtedy za 3 trafiła świetnie dysponowana Ristić. Serca kibiców w Trapezie biły z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalne normy. Ostatecznie po kolejnym celnym rzucie wolnym Ryan Coleman gospodynie wygrały 84:82.

Podopieczne trenera Krysiewicza jutro o godz. 17.00 czeka kolejny mecz we własnej hali z gorzowiankami. Zwycięstwo sprawi, że o brązowym medalu zadecyduje ostatni pojedynek tej pary w Gorzowie.

Punkty dla PKM Duda PWSZ Leszno zdobywały: Edyta Krysiewicz 21. Agnieszka Makowska 15, Daria Mieloszyńska 14, Olga Żytomirska i Ryan Coleman po 10, Agnieszka Budnik 8, Monika Siwczak 6.
Najwięcej dla ASZ PWSZ Gorzów: Katarina Ristic 26 i Agnieszka Szott 24. (mah/fot.arch)