Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Piłka Nożna

Już po kryzysie?

Płocharczyk katem Piasta

(Fot. Łukasz Witkowski)
19.10.2014 Piłkarze Polonii 1912 Leszno najgorsze mają już chyba za sobą. O ile przed tygodniem do pokonania Victorii Ostrzeszów potrzebowali odrobiny szczęścia, to w Kobylinie ich dominacja nie podległa już dyskusji. Ograli Piasta 3:0. Zwycięski zespół poprowadził trener juniorów starszych Waldemar Jędrusiak, który jednorazowo zastąpił Zenona Janowicza.

Choć w tabeli IV ligi Polonię i Piasta dzieliło przed meczem siedem pozycji i dziesięć punktów, to wskazanie zdecydowanego faworyta nie było sprawą łatwa. Polonia próbuje wyjść z kryzysu, a Piastowi bez wątpienia należy się miano drużyny nieobliczalnej.

Tym razem piłkarzom z Kobylina nie udało się jednak zaskoczyć rywala. Mecz ułożył się po myśli gości, którzy już w 10 minucie mogli się cieszyć z gola. Marcin Kurzawa niefortunnie zmienił lot piłki uderzonej przez Bogumiła Ceglarka i zaskoczył swojego bramkarza.

Polonia nie zadowoliła się skromnym prowadzenie i nadal atakowała. W 17 minucie było już 2:0 dla przyjezdnych, a na listę strzelców wpisał się Michał Płocharczyk. – W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę. Zespół atakował, stwarzał sytuację, z których mógł strzelić jeszcze co najmniej dwie bramki. Gospodarze niewiele mieli do powiedzenia – przyznał trener Jędrusiak. Wynik do przerwy nie uległ już jednak zmianie.

Od początku drugiej części Polonia nadal dominowała. Trzy minuty po wznowieniu gry strzeliła trzeciego gola, a w roli głównej znowu wystąpił Płocharczyk. Młody napastnik Polonii otrzymał bardzo dobre podanie od Patryka Kowalskiego i nie zmarnował okazji na podwyższenie rezultatu.

W kolejnej fazie pojedynku kibice w Kobylinie oglądali bardziej wyrównane spotkanie. Tempo jednak wyraźnie siadło i mecz stracił na atrakcyjności. Końcówka była wręcz nudna. Ostatecznie goście z Leszna wygrali 3:0 i udowodnili sobie oraz leszczyńskim kibicom, że są na dobrej drodze, by wrócić do wysokiej formy. – Być może jeszcze fizycznie są pewne braki. Było to widać szczególnie w ostatnich 30 minutach, gdy zaczęło trochę brakować sił. Zresztą sami zawodnicy zwrócili na to uwagę. Trener Janowicz wie jednak doskonale, jak pracować z drużyną w najbliższych dniach, by poprawić wydolność – skomentował Waldemar Jędrusiak.

W następnej kolejce podopiecznych Zenona Janowicza czeka starcie z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem. Polonia podejmie przy Strzeleckiej Orła Mroczeń.

Piast Kobylin – Polonia 1012 Leszno 0:3
Bramki: 10’ Marcin Kurzawa (sam), 17’ i 48’ Michał Płocharczyk

Skład Polonii Leszno: Emil Anusiewicz – Dawid Ozimek (Krzysztof Konieczny), Krzysztof Jankowski, Łukasz Bugzel, Artur Jęsiek – Hubert Olszak, Łukasz Glapiak, Artur Krawczyk, Michał Płocharczyk (Michał Marciniak), Bogumił Ceglarek – Patryk Kowalski (Kamil Pawlicki)