Piłka Nożna

Pogoń Nowe Skalmierzyce pierwszym liderem

Z piłkarskich boisk

06.08.2017 Rozpoczęły się rozgrywki w piłkarskiej IV lidze. Zespoły z naszego regionu grały ze zmiennym szczęściem. Najwięcej bramek obejrzano w Lesznie, gdzie Polonia ograła Ostrovię. Pierwszym liderem została Pogoń Nowe Skalmierzyce, która rozbiła na swoim terenie PKS Racot.

Katem zespołu z Racotu okazał się Adam Majewski. W ciągu 6 minut zdobył trzy gole. Już do przerwy Pogoń prowadziła 4:0. PKS w końcówce zdołał strzelić honorową bramkę, na listę strzelców wpisał się Hubert Sznabel.
Pogoń została pierwszym liderem, a na drugą pozycję wskoczyła Victoria Września, która pokonała 2:0 Rawię Rawicz. Trzecie miejsce po pierwszej kolejce zajmuje Polonia Leszno. Podopieczni Jędrzeja Kędziory, po dobrym meczu wygrali 3:2 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Bramki dla leszczyńskiej ekipy zdobywali doświadczeni piłkarze: Artur Krawczyk dwie oraz Łukasz Glapiak.

Ze zwycięstwa cieszyli się też kibice w Kościanie. W starciu Obry z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski padł tylko jeden gol, w 58 minucie bramkarza gości pokonał Filip Tylczyński. Skromne, ale bardzo cenne, bo wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Kani Gostyń. Ograli w niedzielne popołudnie SKP Słupca, jedynego gola, w 28 minucie zdobył Damian Krzyżostaniak.

W Piaskach doszło do pojedynku dwóch beniaminków. Korona objęła prowadzenie w 57 minucie po golu Szymona Kajocha, ale chwilę później piłkarze z Turku wyrównali i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Grupa południowa IV ligi rozpoczęła zmagania w niepełnym zestawieniu. Po tym jak z rozgrywek wycofał się Wicher Dobra, zapadła decyzja aby rozegrać baraże, w których rywalizowali wicemistrzowie klas okręgowych OZPN Kalisz (Odolanovia Odolanów) i OZPN Leszno (Krobianka Krobia) oraz trzecia drużyna klasy okręgowej OZPN Konin (GKS Sompolno). Odolanowia okazała się zdecydowanie najlepsza i awansowała do IV ligi. W drugiej kolejce będzie rywalem Polonii Leszno.

IV liga, grupa: wielkopolska (południe)