Piłka Nożna

Kania Gostyń – Polonia 1912 Leszno 1:1

Remisowe derby

(fot. Mateusz Jaśkowiak)
19.08.2017 Derbowy pojedynek w Gostyniu zakończył się remisem 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Autorem pierwszego trafienia był kapitan leszczyńskiej Polonii Artur Krawczyk. Wyrównanie padło po samobójczej bramce Karolczaka.

Od pierwszej minuty meczu miejscowi piłkarze Kanii Gostyń pokazali, że zamierzają sprawić swojej publiczności miłą niespodziankę i wygrać ten pojedynek. Udało im się stworzyć kilka dogodnych sytuacji, jednak nie zostały one zamienione na bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 37 minucie po błędzie bramkarza gospodarzy, do siatki trafił Artur Krawczyk. Wydawało się, że Polonia pójdzie za ciosem, ale to Gostynianie, przed samą przerwą doprowadzili do wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym bramkę samobójczą strzelił Dominik Karolczak.

W drugiej połowie, po zmianie stron gra się wyrównała, ale żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie. W końcowej części meczu Poloniści mieli dwie okazje, aby przychylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Piłka po pięknym strzale z rzutu wolnego Łukasza Bugzela trafiła jednak w poprzeczkę, a bramka Jakuba Reraka została strzelona ze spalonego. Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się rezultatem 1:1. – Przystępowaliśmy do tego meczu w trudniejszej sytuacji niż Polonia, która miała na swoim koncie dwie wygrane. W dzisiejszym meczu chcieliśmy odrobić te starty. Rozegraliśmy dobry mecz i stworzyliśmy więcej sytuacji niż Polonia. Bramki padły po błędach z obu stron więc było sprawiedliwie. Cały czas pracujemy na treningach by nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Z dzisiejszego wyniku jestem zadowolony – powiedział trener Kanii Gostyń Piotr Łuczak.