Lotnicze: Balony
Ostatni lot odwołany
Złoto dla Polki!

(Fot. Jarek Adamek)
W piątek Beata Choma poleciała rewelacyjnie zarówno rano, jak i po południu, przeganiając w klasyfikacji generalnej prowadzącą w niej od samego początku Litwinkę Agne Simonaviciute. Różnica wynosiła jednak zaledwie 101 punktów, wszystko więc mogło się jeszcze zmienić w sobotnim porannym locie. Jednak ok. 5.00 nad ranem zapadła decyzja o odwołaniu ostatniego lotu z powodu niekorzystnej prognozy pogody.
W ten sposób poznanianka została Mistrzynią Europy Kobiet, zdobywając drugie z kolei złoto dla Polski w tej rywalizacji – po Ewie Prawickiej-Linke z Leszna, która mistrzynią była dwa lata temu. Srebrny medal przypadł Agne Simonaviciute, zaś brązowy Elisabeth Kindermann z Austrii. Daria Dudkiewicz-Goławska zajęła dziewiąte, zaś Ewa Prawicka-Linke jedenaste miejsce. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły Litwinki, na drugim miejscu jest Polska, na trzecim Wielka Brytania.
Oficjalna ceremonia zakończenia Mistrzostw Europy odbędzie się o 18.00 w namiocie przy hotelu Akwawit.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |


Komentarze
Pozdrawiają dziewczyny z Krakowa
930 000 zł
sprzedaż, Perkowo
5 000 zł / m-c
wynajem, Góra
549 000 zł
sprzedaż, Wilkowice