Lotnicze: Balony
Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa
Leszczyński sukces w Świętokrzyskiem

29.01.2018
Paweł Soból z Leszczyńskiego Klubu Balonowego wygrał rywalizację Bałtowskiej Zimowej Fiesty Balonowej w Bałtowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Paweł Jagodzik.
Zawody w kompleksie turystycznym w Bałtowie odbywały się po raz pierwszy. Nad stokiem narciarskim o nazwie Szwajcaria Bałtowska pojawiło się osiem balonów z całej Polski. Wśród zaproszonych pilotów było dwóch członków Leszczyńskiego Klubu Balonowego: Paweł Soból i Paweł Jagodzik.
Zawody miały charakter tak zwanej fiesty, czyli punktacja z nich nie jest liczona do rankingów. W ciągu dwóch dni odbyły się trzy loty, z czego w dwóch wyłożono konkurencje. Najcelniej latali właśnie leszczyniacy: Paweł Soból zajął pierwsze miejsce, zaś Paweł Jagodzik drugie, trzeci był Adrian Rosiński z Warszawy.
Jarek Adamek
Najbliższe wydarzenia
Wideo
31.08.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
31.08.2025
Nazar Parnitskyi po półfinale Metalkas 2. Ekstraligi #LESRZE Żużel/2025 |
![]() |
31.08.2025
Rafał Okoniewski po półfinale Metalkas 2. Ekstraligi #LESRZE Żużel/2025 |
![]() |
31.08.2025
Grzegorz Zengota po półfinale Metalkas 2. Ekstraligi #LESRZE Żużel/2025 |