Żużel: Wiadomości
Hampel: To dobry początek
Hampel przyznał, że bardzo się cieszy z drugiego miejsca, tym bardziej
że zawody zaczął niezbyt pomyślnie. - Miałem problemy z dopasowaniem
motocykli do tego toru. Sporo się napracowałem z moim zespołem by
znaleźć odpowiednie ustawienia i dobrą linię jazdy. Na szczęście udało
mi się to w środkowej fazie meczu i później było już dobrze – opowiadał
Hampel.
Tor w nowozelandzkim Auckland jest inny od europejskich. - Różni się
geometrią, jest szerszy i większy, ma długie wiraże i to powodowało, że
trzeba było użyć innych ustawień. Ale jest szybki, przyjemny do jazdy.
Kibice mieli okazję oglądać kilka fajnych wyścigów – dodał Hampel.
Ze swojego występu jest zadowolony. - Nie chcę popadać w huraoptymizm,
bo przed nami jeszcze 11 rund, ale dobrze zacząć sezon w taki sposób, bo
to dodaje wiary – podsumował zawodnik Unii.
Zapytany o organizację turnieju w Auckland, gdzie po raz pierwszy odbyło
się Grand Prix odpowiedział, że wszystko było dopięte na ostatni guzik.
– Nie mieliśmy żadnych problemów, logistycznie było wszystko
perfekcyjnie rozwiązane. To pokazuje, że można zrobić kawał dobrego
żużla nawet na końcu świata – zakończył Hampel.(emi)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
15 600 zł
Renault Scenic, Rydzyna
5 400 zł
Ford Mondeo, Leszno
120 zł
BMW 123, Wilkowice
2 500 zł / m-c
wynajem, Wilkowice
1 500 zł / m-c
wynajem, Leszno
456 582 zł
sprzedaż, Leszno