Żużel: Wiadomości
Młode Byki znowu najlepsze
Żużlowcy Unii Leszno triumfowali na inaugurację rozgrywek w swojej grupie MDMP w Poznaniu, później na swoim torze, a teraz przyszła kolej na efektowne zwycięstwo w Toruniu. Leszczynianie zainkasowali 43 punkty, na co złożyli się: Robert Kasprzak (2,3,3,3) 11, Przemysław Pawlicki (3,2,3,3) 11, Sławomir Musielak (w,3,3,3) 9 i najlepszy tego dnia w Toruniu Adam Kajoch (3,3,3,3) 12.
Na drugim stopniu podium z dorobkiem 27 punktów stanęła ekipa PSŻ Poznań, na trzecim zdobywcy 19 punktów żużlowcy Unibaxu Toruń, a stawkę zamknęli zawodnicy Startu Gniezno, którzy zgromadzili tylko 6 oczek.
Kolejne zawody w tej grupie MDMP zaplanowano na 7 sierpnia w Gnieźnie. Podopieczni trenera Czesława Czernickiego już teraz mogą się jednak cieszyć z awansu do finału rozrywek. (mah/fot.arch)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
23.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |


Komentarze
456 582 zł
sprzedaż, Leszno
320 000 zł
sprzedaż, Dąbcze
500 zł / m-c
wynajem, Leszno