Inne
Aktywność bez barier
Integracja na sportowo
- Impreza daje im możliwość zderzenia się ze swoimi możliwościami oraz słabościami - tłumaczy Agnieszka Ciesielska, dyrektor Szkoły Podstawowej Totus Tuus w Lesznie, organizator paraolimpiady. - Takie zawody pomagają osobom niepełnosprawnym lepiej przygotować się do życia w dorosłości. Tak jak w życiu codziennym, trzeba trochę porywalizować, trochę zawalczyć, by dostać to na czym najbardziej nam zależy.
Konkurencje od 3 lat są niezmienne: bieg na 100 i 200m, rzut woreczkiem, rzut piłką lekarską, skok w dal, tor sprawnościowy i kopnięcie piłką nożną do bramki. Zadania są tak dobrane, aby mogły je wykonywać wszystkie dzieci.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. W każdej konkurencji wyłoniono trzech najlepszych zawodników.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
16.10.2025
![]() Extreme/Rekordy | |
|
|
07.10.2025
Zaproszenie na Kościański Półmaraton 26 października 2025 Sport/Biegi |
|
|
03.10.2025
Co dalej z Unią Leszno? Odpowiada Józef Dworakowski Żużel/2025 |
|
|
30.09.2025
Czas znów tu wrócić | Piotr Pawlicki Bykiem w sezonie 2026! Żużel/2025 |




Komentarze