Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - Jamalex Polonia 1912 Leszno 58:69

Sensacja w Wałbrzychu!

(Fot. Łukasz Witkowski)
24.01.2015 Obronną ręką wyszli ze starcia z wiceliderem grupy D koszykarze Jamalex Polonii. Leszczynianie pokonali rywali na trudnym terenie w Wałbrzychu  69:58.

Jamalex Polonia była skazywana w tym spotkaniu na porażkę. Zespół z Wałbrzycha to jeden z głównych kandydatów do awansu. Podopieczni Marka Lebiedzińskiego przyjechali na spotkanie z Górnikiem bez Przemysława Hajnsza, który musiał pauzować po tym jak popełnił trzeci faul techniczny. Mimo osłabienia leszczynianie zaczęli sobotni mecz z wielkim animuszem. W czwartej minucie Jamalex Polonia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. Spory wpływ na przebieg rywalizacji miała pierwsza kwarta, którą goście wygrali 25:10.

W drugiej odsłonie gospodarze zabrali się do odrabiania strat. Po pięciu minutach tej części gry przewaga podopiecznych Marka Lebiedzińskiego stopniała do pięciu punktów. Leszczynianie w porę wrócili na właściwe tory i w połowie spotkania prowadzili 37:28.

Sensacją zapachniało po trzeciej kwarcie, którą Jamalex Polonia wygrała 18:15. Przed finałową odsłoną goście prowadzili różnicą 12 punktów. Zawodnicy z Wałbrzycha nie złożyli jednak broni. Początek czwartej kwarty zdecydowanie należał do nich i na niespełna pięć minut przed końcową syreną przewaga leszczynian wynosiła już tylko dwa oczka. Na wysokości zadania stanęli jednak rozgrywający Jamalex Polonii. Jędrzej Jankowiak i Paweł Mowlik oddali celne rzuty za trzy punkty i goście byli już bardzo blisko triumfu. Ostatecznie leszczynianie wygrali to spotkanie 69:58.

Wyniki kwart: 10:25, 18:12, 15:18, 15:14

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Mowlik 17, Jankowiak i Malinowski po 13, Zubik 12, Krówczyński 10, Gadomski i Łukomski po 2.