Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Koszykówka

Kościaniacy lepsi w derbach

Obra znowu lepsza od Rawii

(Fot. Łukasz Witkowski)
08.02.2015 Koszykarze BC Obry Kościan przerwali serię porażek wygrywając na swoim parkiecie z Rawią Rawag Rawicz 79:65. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Łukasz Kwiatkowski, który zdobył 24 punkty i zaliczył 11 zbiórek.
Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65Galeria foto: BC Obra Kościan - Rawia Rawag Rawicz 79:65

Niedzielne spotkanie było ważne dla obu zespołów w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Kościańska Obra przystąpiła do meczu prowadzona przez nowego trenera - Witolda Ratajczaka, którego wspierają Sławomir Nowak i Dominik Majchrzak.

Pierwsze minuty były dobre dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 6:2. Korzystny rezultat był w dużej mierze zasługą skutecznej gry Pawła Ciążkowskiego i Łukasza Kwiatkowskiego. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić goście z Rawicza, którzy wyszli na prowadzenie 12:11. Końcówka kwarty również należała do Rawii, która po 10 minutach prowadziła 20:15.

Już na początku drugiej kwarty BC Obra odrobiła straty i po niespełna 13 minutach meczu prowadziła 24:22. Goście nie dawali jednak za wygraną przez co spotkanie stało się bardzo wyrównane. Sytuacja zmieniła się w końcówce drugiej kwarty, kiedy kościaniacy zdobyli osiem punktów nie tracąc nawet jednego. W połowie spotkania BC Obra prowadziła 42:34.
Po wznowieniu gry przewaga gospodarzy wzrosła do 16 punktów i wydawało się, że BC Obra jest bliska przełamania serii porażek. Końcówka kwarty należała jednak do gości, którzy odrobili większość strat i na ostatnie 10 minut gry wychodzili przegrywając 53:59. W decydującej odsłonie BC Obra nie wypuściła jednak zwycięstwa z rąk. Drużyna gospodarzy pokonała Rawię 79:65 odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo od listopada ubiegłego roku.

Wyniki kwart: 15:20, 27:14, 17:19, 20:12

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kwiatkowski 24, Ciążkowski 18, Nowak 15, Wizerkaniuk 11, Ratajczak 7, Urbaniak 4.

Punkty dla Rawii Rawag Rawicz zdobywali: Gierwazik 24, Suprun 16, Stankiewicz 10, Maciołek 6, Staśkowiak 4, Nowicki 3, Kasiński 2.

W tym temacie:

Brawo OBRA !!! Chłopaki dzięki za zaangażowanie, walkę , determinację ! Można wygrać 6-7 zawodników bez zbędnych zmian . Były Prezesie i co ? Ratajczak i spółka dali radę !!! Swoją drogą po co Pan na te mecze przychodzi .... No fakt na dzisiejszy wstęp był darmowy ; )

2. Dodane przez kibic w dniu 2015-02-09 00:13
mecz na poziomie 3 ligi kościan i tak nic nie ugra - a Rawicz coraz gorzej

3. Dodane przez ? w dniu 2015-02-09 08:08
Widac ze kolega panzerfaust (co za login) nie jest kompletnie zorientowany w temacie..Gdyby nie byly prezes pan W..to dzisiaj nie byloby 2 ligiej w Koscianie!

4. Dodane przez Rawicz w dniu 2015-02-09 09:07
To nie Obra wygrala ale Rawia przegrala a raczej trener. Jak mozna trzymac bezproduktywnego Maciolka i Stankiewicza na boisku? Nie wykorzystany kompletnie Kasinski i Nowicki a wpuszczanie Staskowiaka i Pietraszka na kilka minut w waznych momentach to kpina! Dlaczego nie bylo nacisku na calym wiedzac ze Obra gra waskim skladem?

5. Dodane przez kibic z Wielkopolski w dniu 2015-02-09 10:13
Co za niespodzianka! Okazalo sie ze stac Obre na zwyciestwo, Widac ze Rawia ma kompleks Obry bo ciezko z nimi sie gra. Dla Kosciana idealnie byloby zeby Rawicz przegrywal bo jesli na koniec beda mieli tyle samo zwyciestw to beda sie liczyc bezposrednie spotkania. Natomiast jest to malo prawdopodobne bo Rawicz lepiej gra z innymi zespolami a Obra slabiej z innymi.

6. Dodane przez Rawi w dniu 2015-02-09 10:41
Nasi po prostu zlekcewazyli slabiutka Obre. Koscian potrafi sie zmobilizowac tylko na nas a z reszta im nie idzie. Oni z kolei maja problemy zawsze z Lesznem a my z kolei lubimy grac z Polonia wiec kolo sie zamyka. Nie robilbym z tego tragedi. Z innymi przeciwnikami Rawia znowu zagra normalnie.

7. Dodane przez II liga fan Marcin w dniu 2015-02-09 10:49
Czapki z glow ze przy marnej sytuacji finansowej Obry Zarzad potrafili sciagnac takiego gracza, ktory bedzie istotnym punktem druzyny w grze o utrzymanie. Mowa oczywiscie o Kwiatkowskim. Ktos bedzie psioczyl i narzekal na to co sie dzieje w Koscianie, ale prawda jest taka, ze jesli utrzymaja sie to bedziemy powinnismy bic brawo a jesli nie to dopiero wtedy wieszajmy na nich psy.

8. Dodane przez Obra w dniu 2015-02-09 11:01
Tak jest! Go Obra ! Do domu rawickie (...)!

9. Dodane przez Marcin w dniu 2015-02-09 11:13
Teraz panowie trzeba wygrac wszystkie 5 meczy u siebie i wygrac 1 mecz na wyjeździe z ..no wlasnie z kim, z zespolem ktory bedzie nn 10 miejscu..na razie jest to Rawicz ale potem moze sie okazac ze bedzie to ktos inny..Do boju!

10. Dodane przez ja w dniu 2015-02-09 11:34
BRAWO OBRA

11. Dodane przez GO OBRA GO w dniu 2015-02-09 12:13
GO OBRA ! Chłopaki wczoraj było widać zespół , była walka !!! I tak trzymać !!!

12. Dodane przez basket w dniu 2015-02-09 12:15
Podobno w końcu byly iskry i buty piszczaly. Pytanie czy zawodnicy jednorazowo tak się zaprezentowali czy teraz już za każdym razem będą tak zapierdzilac..wydaje mi się ze byli po prostu mega nastawieni na Rawicz a zaraz wszystko wróci do normy..a co do Kwiatkowskiego to w końcu pokazał na co go stać choc tez nie wierzę ze w każdym meczu da double double..Rawicz ma cienkich wysokich po prostu.

13. Dodane przez leszczynianin w dniu 2015-02-09 13:22
Rawicz do domu - jesteście cieńcy.

14. Dodane przez Karol w dniu 2015-02-09 13:23
Zawodnicy z... jakby chcieli cos komus udowodnic! Nie mozna tak w kazdym meczu? Przeciez wszyscy wiedza ze Obrze bakuje dobrych zawodnikow i tylko tak moga cos osiagnac! Czy to tak trudno zrozumiec zawodnikom? No chyba ze wydaje im sie ze sa tak dobrzy ze nie musza z... Ten mecz pokazuje ze tylko tak moga wygrywac!

15. Dodane przez do II liga fan Marcin w dniu 2015-02-09 13:45
Po 1 meczu uwazasz ze Kwaitkowski jest juz zbawicielem zespolu i strzalem w 10 ? Chyba jestes z zarzadu i sam sobie te laurki rysujesz! Gosciu 4 mecze mial 0/15 z gry i 10 strat! Nie badz smieszny. gdyby trafial wczesniej spod kosza to Obra wygralaby ze Kaliszem Wroclawiem Nowa Sola i Jelenia! Zeby zmazac te plamy to do konca sezonu musi notowac po 10 punktow i 10 zbiorek to bedzie mozna zaliczyc go jako istotne wzmocnienie! Na razie ma bilans 1-4 czyli 1 dobry mecz a 4 do dup..
Poza tym trudna sytuacja finansowa to wina dzialaczy a nie zawodnikow! Co oni moga ze nie maja lepszych kolegow? Gdyby Kwiatkowski byl od poczatku sezonu to może Obra bylaby teraz w innym miejscu! Chodzi o kilka tysiecy zlotych! Klub nie potrafil znalezc kilku tysiecy zlotych i z powodu takiej kwoty Obra pewnie spadnie! Jest we mnie tyle zlosci bo zawodnicy pokazali ze potrafia sie bic czasami i mogliby grac dalej w tej lidze ale zabraklo paru tysiecy!!

16. Dodane przez Jedrzej w dniu 2015-02-09 14:52
Pewnie ze mozna narzekac na to ze Kwiatkowski przyszedl tak pozno albo ze dopiero zaskoczyl w tym meczu (lepiej pozno niz wcale!) albo ze zawodnicy walczyli tylko w meczach z Rawiczem Kaliszem i Sudetami! Jesli nie beda tak ambitni dalej to trzeba wiekszosci podziekowac i grac w 3 lidze tymi ambitnymi a nie tymi ktorzy chca grac i sa na miejscu! Bo wyglada to ze graja ci co trenuja a nie ci co na to zasluguja. Kto sie nie stara lub jest cienki to bye. Takie zycie nie dajesz z sibei wszystkiego nie jestes w klubie. Tak to powinno byc. Nie moze byc tak ze to zawodnik decyduje czy chce byc w druzynie. Nie wydaje mi sie zeby ktos nad tym sie zastanawial raczej to smierdzi amatorskim prowadzeniem klubu stad takie miejsce. Obowiazkiem zawodnika jest dawac z siebie wszystko i wtedy moze dostac pieniadze a nie ze dostaje za to czy sie stoi czy sie lezy to kasa sie nalezy! Ja z... po 10 godzin dziennie a oni 3 w tyg po 1,5!

17. Dodane przez kibic w dniu 2015-02-09 15:26
6 z Kosciana przeciwko 7 z Rawicza. Czy to jeszcze koszykowka? Gdzie sa zmiennicy? Czy tych klubow nie stac na wiecej zawodnikow? Teraz zobaczcie w tabele! To byl mecz na szczycie ostatniego z przedostatnim! Wszystko jasne. Obydwa kluby powinny wrococ do 3 ligi i zajac sie szkoleniem zawodnikow bo nie ma kto grac!

18. Dodane przez zenada w dniu 2015-02-09 15:36
17 starat z ostatnim zespolem w tabeli? Maciolek i Stankiewicz dno! Razem 9 strat! Gracz z 1 ligi tak gra? Najslabszy mecz Rawi obok meczu z Sudetami i Slaskiem! Powinni dostac po kasie!

19. Dodane przez Milosz w dniu 2015-02-09 16:05
Brawo Slawek! Dobry ruch z graniem podstawowymi zawodnikami. Nie ma rezerwowych to sie nimi nie gra! Gratulacje!

20. Dodane przez Rawiczanin do leszczynianin w dniu 2015-02-11 17:50
Sam jesteś cienki jak twój wpis!Zapomniał wół jak cielęciem był!Przez to pewnie wyjesz byczku z toporkiem z Toporkowa lub jak kto woli Leszczna.Specjalnie piszę Leszczna jak się nazywała wasza wiocha zanim stała się miastem Leszno hehe!