Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Jamalex Polonia wygrała na wyjeździe

Skuteczniejsi od Sokoła

(Fot. Rafał Paszek)
14.03.2015 Po meczu pełnym walki Jamalex Polonia pokonała na wyjeździe Sokoła Międzychód 60:46. Najwięcej punktów dla gości zdobył Paweł Mowlik. Tym samym leszczynianie zrehabilitowali się za porażkę u siebie z Obrą.

Początek spotkania w Międzychodzie układał się po myśli podopiecznych Marka Lebiedzińskiego. Z każdą minutą pierwszej kwarty rywalizacja stawała się jednak bardziej wyrównana. Jamalex Polonia miała szansę minimalnie wygrać tę odsłonę, ale na cztery sekundy przed upływem 10 minuty gry goście stracili piłkę i umożliwili rywalom przeprowadzenie skutecznej akcji.

Leszczynianie bardzo dobrze rozpoczęli drugą kwartę. Sygnał do ataku dał Rafał Urbaniak, który dwukrotnie trafił za trzy punkty. Chwilę później również za trzy trafiali Łukasz Malinowski i Paweł Mowlik. Goście wyszli na 10-punktowe prowadzenie. W połowie meczu Jamalex Polonia wygrywała z Sokołem na jego parkiecie 28:22.

W trzeciej kwarcie jako pierwsi punkty zdobyli gospodarze, ale po celnych rzutach Pawła Mowlika, Łukasza Malinowskiego i Jędrzeja Jankowiaka Polonia prowadziła w połowie tej odsłony 35:26. Przewaga gości rosła z minuty na minutę. Na tle nieźle dysponowanych tego dnia leszczynian Sokół prezentował się słabo. Zwłaszcza skuteczność w ataku zespołu z Międzychodu pozostawiała wiele do życzenia. Po trzech kwartach podopieczni Marka Lebiedzińskigo prowadzili 45:30.

W ostatniej odsłonie leszczynianie mieli mecz pod kontrolą. Mimo to na minutę przed końcem spotkania pod koszem Polonii zrobiło się gorąco. Między zawodnikami doszło do przepychanek. Jan Sobiech i Łukasz Ulcherski popełnili w tej sytuacji faule niesportowe. Jakub Gadomski i Filip Dylik popełnili faule dyskwalifikujące. Kiedy złe emocje opadły, koszykarze dokończyli mecz, w którym Jamalex Polonia odniosła zasłużone zwycięstwo 60:46.

Wyniki kwart: 15:15, 7:13, 8:17, 16:15

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Mowlik 13, Urbaniak 10, Łukomski i Jankowiak po 8, Malinowski 7, Krówczyński 5, Gadomski i Zubik po 4, Sobkowiak 1.