Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Fatalna druga połowa

Koszykarki XDemon Tęczy poległy w Jeleniej Górze

(Fot. Łukasz Witkowski)
11.10.2015 Porażką 52:73 zakończyło się wyjazdowe spotkanie pierwszoligowych koszykarek XDemon Tęczy Leszno. Pierwszą połowę jednak minimalnie, bo 34:32 wygrywają leszczynianki.

Koszykarki XDemon Tęczy bardzo dobrze weszły w ten mecz i po punktach Krajewskiej i Witkoś prowadzą bardzo szybko 4:0. Pierwsza kwarta jest dość wyrównana, ale z lekkim wskazaniem na gości, bo to leszczynianki wygrywają ją 19:16. Podobnie jest w drugiej kwarcie, pod koniec, której Karkonosze wychodzą nawet na pierwsze w tym spotkaniu minimalne prowadzenie, ale pierwsza połowa kończy się wygraną XDemon Tęczy 34:32.

Zdecydowanie gorzej zaczęło dziać się na parkiecie po przerwie, bo po trzech minutach gry trzeciej kwarty, to zespół z Jeleniej Góry obejmuje prowadzenie, które zwiększa za każdą minutą i wygrywa trzecią ćwiartkę 21:12. Jeszcze gorzej jest w ostatniej odsłonie meczu, kiedy to XDemon Tęcza jest praktycznie bezradna o czym świadczy wynik tej kwarty 20:6.

Całe spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem Karkonoszy 73:52. Punkty w tym starciu dla gości z Leszna zdobywały: 11 Stasiuk , 10 Krajewska , 9 Witkoś , 7 Lewińska , 6 Łabus , 3 Gadkowska i po 2 Hołtyn, Iradzka i Jaworowska.

3. Dodane przez do1 w dniu 2015-10-12 08:59
5 nowych, które kosztują luzno z 7 tysi miesiecznie plus lokum i za rok jak dostana lepsze oferty znikną. Miernie!!!

4. Dodane przez supergroover w dniu 2015-10-12 09:07
Niestety, najsłabszym ogniwem jest trener.... niestety pieniądze poszły na zawodniczki i podejrzewam, że na trenera już nie ma funduszy, a szkoda, szkoda potencjału i pieniędzy sponsorów.

5. Dodane przez ich w dniu 2015-10-12 12:18
zagrywki stare przez 10 lat

6. Dodane przez Michał w dniu 2015-10-12 12:38
dopóki będą pewne osoby w zarządzie oraz ten trener, to nie ma co liczyć na polepszenie się sytuacji Tęczy w lidze, a szkoda...

7. Dodane przez Zajcew w dniu 2015-10-12 12:57
Do wymiany trener!

8. Dodane przez duzo widzi w dniu 2015-10-12 18:30
Drużyna z dużym potencjałem, szkoda tylko że niektóre dziewczyny mało grają, moim zdaniem trener podejmuje fatalne decyzje podczas meczy jak by mu nie zależało na wygranej. doskonale było to widać na meczu turniejowym z Inea Poznań gdzie mecz był do wygrania a trener w pierwszej połowie wpuszczał juniorki i zachowywał się jak by nie wiedział co się dzieje na boisku. Trener jak już myślę większość zauważyła nie nadaje się to tak wymagającej ligi, zagrywki grane pare lat temu i cały czas te same w 1 lidze to za mało. Trener w ogóle nie potrafi pomóc dziewczyną pod czas meczu, jak już się robi gorąca atmosfera to tylko potrafi się nadrzeć.

9. Dodane przez adam w dniu 2015-10-12 20:06
Do komentarza nr 3: Niestety mecze przegrane. Ale nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że "zakupy" nowych zawodniczek były nie trafione. W pierwszym meczu na 64 punkty "nowe zawodniczki zdobyły 59 pkt a "nasze" 5 pkt. W drugim meczu w Jeleniej Górze na 52 zdobyte punkty "nowe" zdobyły 43 pkt a "nasze" 9 pkt. Jest to dowód, że nowe zawodniczki spełniają jak do tej pory swe zadanie, choć nie ukrywam, że przegrane mecze smucą.

10. Dodane przez do supergroover w dniu 2015-10-12 20:47
czy ty chodzisz na te same mecze na pewno???? gdzie ty widzisz tam potencjał, z dwoma, trzema wyjątkami skład raczej słabiutki i nawet Phil Jackson cudów by nie zdziałał

11. Dodane przez 3 w dniu 2015-10-13 07:13
Nie kwestionuje ich dorobku, stwierdzam że kich statystyki indywidualne nie mają przelozenia na wynik, jedynie stanowią możliwość złapania angazu na przyszły sezon w innym klubie. Kto z nich zostanie jak się klub nie utrzyma?

12. Dodane przez x w dniu 2015-10-13 08:43
Jak ty to widzisz, że zawodniczka która chce się jeszcze rozwijać zostaje w zespole kt. spadł do II ligi?
No sorry, ale chyba po to Tęcza weszła do I ligi, żeby młodsze zawodniczki czegoś się nauczyły od starszych i bardziej doświadczonych, a tylko gra z mocnym przeciwnikiem je czegoś uczy. Pozostaje mieć nadzieję, że jak nabiorą tego doświadczenia nie odejdą do MUKS , ENEI itd. i w tedy będziecie mieli do nich pretensje, że poszły za pieniądzem.

13. Dodane przez I love Tęcza w dniu 2015-10-13 18:56
Kochani zapraszam w piątek godz. 18.30 na Trapez! Bądźcie z nami!!!