Koszykówka
Pompax z Tęczą
Iga Walentowska zostaje

Ta informacja chyba ucieszy miłośników kobiecej, leszczyńskiej koszykówki, bo dla Igi będzie to już czwarty sezon w tym klubie i będzie jedną z niewielu zawodniczek, które nie będą wychowankami. Do tej ekipy dołączy też Justyna Tudryn i w sumie też wychowanka, która ostatnio trafiała dla rezerw CCC Polkowice Wiktoria Raczyńska.
Pozostałe koszykarki z tak zwanej armii zaciężnej opuściły Leszno. Na roczne wypożyczenie do MUKS Poznań trafiła też Eliza Łakoma, ale to między innymi z powodu, że w stolicy Wielkopolski rozpoczyna studia. W przyszłym tygodniu z Pompax Tęczą umowy mają podpisać kolejne wychowanki klubu: Aleksandra Brambor i Alicja Franckowiak.
Z przedsezonowych założeń wynika, że gra w tej drugiej lidze opierać ma się przede wszystkim na własnych zawodniczkach, stąd szansę zaprezentowania się będą miały również juniorki. Trenerem tej drużyny będzie sprawdzony Krzysztof Zajc, który jednocześnie poprowadzi jedną z grup młodzieżowych Pompax Tęczy.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
15.06.2026
500 km po górach! Motyla Noga rusza po kolejny rekord Sport/Biegi |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |


Komentarze