Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Timeout Polonia Leszno 97:93

Wypuścili zwycięstwo z rąk

(Fot. Rafał Paszek)
18.01.2020 Mają czego żałować koszykarze Timeout Polonii Leszno. Na początku trzeciej kwarty prowadzili w Kłodzku z Zetkamą Doral Nysa różnicą aż 17 punktów, ale nie potrafili utrzymać przewagi. Ulegli po dogrywce 93:97. To był ostatni z serii sześciu wyjazdowych pojedynków, w środę podopieczni Radosława Hyżego wrócą do Trapezu i w derbach Wielkopolski podejmą Biofarm Basket Poznań.

Pojedynek w Kłodzku zaczął się wyminą ciosów, która trwała niemal przez całą pierwszą kwartę. Prowadzenie kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie Stanferd Sanny ustalił wynik po 10 minutach na 20:16 dla drużyny z Leszna.  W drugiej partii podopieczni Radosława Hyżego postawili na obronę i to przyniosło jeszcze lepsze efekty. Do tego dołożyli „trójki” i przewaga gości rosła w szybkim tempie.
Po dwóch z rzędu trafieniach z dystansu w wykonaniu Radosława Trubacza Polonia wygrywała 33:24. Za moment dwoma skutecznymi akcjami popisał się nowy nabytek klubu z Leszna, Michał Jodłowski, a ostatnie słowo w kwarcie należało do grającego drugie spotkanie w barwach Polonii, Dawida Sączewskiego i na tablicy pojawił się wynik 43:27 dla przyjezdnych.

Po przerwie, na moment przewaga leszczynian wzrosła do 17 punktów (46:29), ale potem kłodzcy zawodnicy rozpoczęli festiwal rzutów za 3 i niwelowali stratę. W połowie kwarty, po kolejnej „trójce” Marcina Kowalskiego mieli na koncie tylko 4 „oczka” mniej od Polonii (46:50).  Świetnie dysponowany Hubert Pabian oraz Dawid Sączewski i Kamil Chanas opanowali jednak sytuację i po 30 minutach Polonia wygrywała w Kłodzku 69:57.

To nie był koniec emocji, bo kłodzczanie nie stracili wiary w zwycięstwo. Czwarta kwarta pojedynku była pasjonująca. W ekipie Zetkamy kapitalnie grali Jan Malesa, Marcin Kowalski oraz Maksymilian Zagórski. Ten ostatni w 37 minucie dorowadził do remisu (76:76).  Na pół minuty przed finałową syreną gospodarze wygrywali 83:79. Nikodem Sirajtowicz trafił za 3, ale za moment punkty zdobyli miejscowi i było 85:82. Jedyną szansą dla gości z Leszna było trafienie z dystansu. Radosław Trubacz stanął na wysokości zadania, wyrównał stan pojedynku i doprowadził do dogrywki.

W doliczonym czasie kibice nadal oglądali zacięty bój. Po akcji 3+1 Huberta Pabiana Polonia odzyskała prowadzenie (89:87), ale Jan Malesa nie pozwolił gościom cieszyć się zbyt długo. Końcówka należała do miejscowych, którzy wygrali ostatecznie 97:93.

Timeout Polonia zakończyła długą, sześcioodcinkową serie spotkań na wyjazdach. Bilans podopiecznych Radosława Hyżego to dwie wygrane i cztery porażki. Już w środę o 20.00 leszczyński zespół podejmie w Trapezie Biofarm Basket Poznań.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Timeout Polonia Leszno 97:93, w kwartach (16:20, 11:23, 30:26, 28:16, 12:8)
Punkty dla Timeout Polonii rzucili: Hubert Pabian 21 (10 zbiórek), Radosław Trubacz i Kamil Chanas po 14, Szymon Milczyński i Dawid Sączewski po 13, Stanferd Sanny i Michał Jodłowski po 7, Nikodem Sirijatowicz 4. Dla zespołu z Kłodzka najwięcej Jan Malesa 26.