Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Pompax Tęcza Leszno – Lider Swarzędz 72:58

Wygrały po dogrywce

(fot. Michał Konieczny)
26.02.2020 Niesamowicie emocjonujące spotkanie oglądali dziś kibice w Trapezie. W walce o pierwsze miejsce w II lidze koszykarek i prawo gry w barażu o I ligę zmierzyły się Pompax Tęcza Leszno i Lider Swarzędz. O końcowym wyniku zadecydowała dopiero dogrywka.

Leszczynianki w pierwszym meczu na parkiecie w Swarzędzu wygrały co prawda dość wysoko, ale u siebie cały czas musiały gonić wynik. Goście od pierwszych minut bardzo dobrze grają w obronie i wygrywają pierwszą kwartę 18:11. W drugiej do remisu doprowadza Arczewska, a po punktach Skrzypczak leszczynianki przez moment prowadzą .

Jednak do przerwy to Lider ma dwa punkty przewagi, a kolejne dokłada w trzeciej kwarcie już z pierwszej akcji. Ta część meczu po trafieniu Walentowskiej kończy się remisowo. Ostatnia odsłona pojedynku to istny horror , bo na 8 sekund przed końcem ponownie mamy remis 56:56. Taki wynik utrzymuje się do końcowej syreny i mamy dogrywkę.

W niej 3  x za 3 trafia Walentowska i to podcina skrzydła Liderowi, a Pompax Tęcza wygrywa 72:58. Punkty dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyły : 33 Walentowska, 11 Hołtyn, po 9 Skrzypczak i Arczewska, 6 Plucińska i 4 Targosz. Po pełni szczęścia leszczyńskim koszykarkom brakuje jeszcze zwycięstw z drużynami znajdującymi się niżej w tabeli.

Michał Konieczny

Komentarze

1. Dodane przez Rere22 w dniu 2020-02-26 22:01
Witam.Brawo dziewczyny,choć mecz od początku się nie układał dla Tęczy,to jednak dziewczyny pokazały charakter,potrafiły w decydującym momencie,najbardziej w dogrywce się nie bać rzucać,podejmować dobre decyzje,ale było widać,że każda z nich chce wygrać i wierzy w zwycięstwo w tym meczu.Dziś bardzo dobry mecz Pani Walentowskiej,ale wszystkie dziewczyny się starały,teraz nie popadać w hura optymizm,tylko być skoncentrowanym do końca sezonu i do boju.Pozdrawiam.

2. Dodane przez Kibicka w dniu 2020-02-26 22:03
Brawo za mecz, emocje niesamowite. Dwa zespoły pokazały ducha walki. TĘCZA LESZNO

3. Dodane przez Anna w dniu 2020-02-26 22:49
Brawo, super !!!

4. Dodane przez Prezes w dniu 2020-02-27 00:26
Dumny

5. Dodane przez Cav w dniu 2020-02-27 08:28
Wynik do końcowej syreny w regulaminowym czasie utrzymał się WYŁĄCZNIE dzięki wydatnej pomocy sędziów dla miejscowych.
Nieodgwizdanie ewidentnego faulu w ostatniej sekundzie meczu, oraz wcześniejsze kuriozalne decyzje na korzyść zespołu z Leszna, po prostu wypaczyło mecz, więc dogrywka była już formalnością, wobec wcześniej wyautowanych podstawowych zawodniczek Lidera.

6. Dodane przez Do Cav w dniu 2020-02-27 09:00
Każdy może gdybać po przegranym meczu, na sędziów itd. Decyzję były różne i w jedną i drugą stronę. Zapraszam na mecze do Swarzędza, tam sędziowie dopiero pokazują EWIDENTNĄ przychylność miejscowym.

7. Dodane przez DAMIAN w dniu 2020-02-27 09:02
Mecze ze Swarzędzem zawsze są kontrowersyjne więc trzba patrzeć na obie strony,a nie krytykować sędziów.Owszem było sporo kontrowersji zarówno w jedna i drugą stronę,ale to to wyprawiali sędziowie w Swarzędzu to dopiero stronniczość. Sędzia dyskutował z trenerką i konsultował z nią decyzje,które były bardzo korzystne dla jej zespołu... z resztą to sport i niech wygrywa lepszy.
Brawo TECZA

8. Dodane przez Xyz w dniu 2020-02-27 10:39
Brawo dla dziewczyn i trenera. Super mecz.

9. Dodane przez Marek w dniu 2020-02-27 11:08
Brawo dla zespołu, trenera i klubu! Dobra praca u podstaw procentuje! Oby tylko decydenci to kiedyś docenili. Na sali sporo ludzi i pojawił się spontaniczny doping. To było piękne!!!..Złote czasy Tęczy Leszno mi się przypomniały

10. Dodane przez Kris w dniu 2020-02-27 11:16
Brawo Tęcza! Niesamowity blok na dogrywkę takie emocje! Trzymamy kciuki za dziewczyny!

11. Dodane przez Kibic w dniu 2020-02-27 11:55
Brawo dla całej drużyny, super walka i emocje oby więcej takich zawodów.

12. Dodane przez fan w dniu 2020-02-27 13:25
Tęcza wielkie brawa.Pamiętam te 7 czy 8 lat w ekstraklasie i wysokie 4 miejsce.Oby te czasy kiedyś wróciły.

13. Dodane przez Do Cav w dniu 2020-02-27 20:39
W Swarzędzu sędziowanie na rzecz drużyny miejscowej to standard-są tak przyzwyczajeni do wsparcia sędziów, że przeżywają szok gdy gdzieś sędziuje się inaczej, nie pod "nich." Najleoszy dowód, że nikt tam meczu z miejscowymi nie wygrywa. A rzucanie gróźb w stronę sedziow cyt."oberwiesz za to" (decyzja) jest poniżej krytyki. Decyzje były różne zarówno dla Leszna jak i Swarzedza. Niech to będzie sport!

14. Dodane przez Cav w dniu 2020-02-28 08:13
Mecze w Lesznie nigdy nie są kontrywersyjne, ZAWSZE są to ewidentne wałki w sędziowaniu na korzyść miejscowych.
Może stąd to zdziwienie, że jak się jedzie na inną halę, gdzie sędziowie już nie są tak przychylni, to gra się ciężej.

Co do konsultowania decyzji sędziowskich z trenerem - to dokładnie tak było w tym meczu, sędziowie zmienili swoją decyzję (dwukrotnie) właśnie po dyskusji z trenerem, trenerem Tęczy oczywiście.
Takiego kuriozum to jeszcze w życiu nie widziałem, może poza walką naszych koszykarzy w Chińczykami w ostatnim mundialu.
Sędziowskie harce w tym meczu były na podobnym poziomie, a wypaczenie jego wyniku w ostatniej sekundzie, to tylko ich kulminacja.
Szkoda tylko że (...) w ten sposób wypaczyło też wyniki całego sezonu.

15. Dodane przez DO CAV w dniu 2020-02-28 10:56
W SWARZĘDZU NA JEDNEM Z MECZY TRENERKA CO CHWILĘ KOMENTOWAŁA SĘDZIÓW DO TEGO STOPNIA,ŻE CI PRZYCHODZILI SIĘ TŁUMACZYĆ Z PODJĘTYCH DECYZJI , MUSIAŁA WYGRAĆ,...NO CÓŻ KOMPLEKSY??? BO JAK SWARZĘDZ MOŻE PRZEGRAĆ??? ZAWODNICZKA ZE SWARZĘDZA DOSTAŁA FAUL NIESPORTOWY I DZIWNYM TRAFEM PIŁKA PO INTERWENCJI TRENERKI BYŁA WŁAŚNIE DLA SWARZĘDZA. SZARPANIE I AGRESYWNA GRA, PO CZYM TEKST TRENERKI DOWAL JEJ... ŻENADA

16. Dodane przez Do Cav w dniu 2020-02-29 10:26
Przestań się nakręcać i szukać winnych. Sędziowanie było różne, błędy były w obie strony,a skoro taki jesteś mądry, zrób kurs i posędziuj, zobaczymy czy jesteś taki idealny. Łatwo się obraża innych. Swarzędz miał okazję 3 razy w końcówce wygrać, ale tego dziewczyny nie wykorzystały.