Kręgle
Pierwszy turniej z okazji Dnia Niepodległości
W Lesznie kulali amatorzy
(fot. Dobry Rzut)














14.11.2017
Z okazji Święta Niepodległości Stowarzyszenie Miłośników Kręglarstwa Dobry Rzut zorganizowało na leszczyńskiej kręgielni I Otwarte Mistrzostwa Leszna w Kręglarstwie Klasycznym. Udział w nim wzięły nie tylko miłośniczki i miłośnicy kulania z Leszna, ale i z Gostynia, Kościana, Sierakowa, Poznania, Wronek, Śremu, Lubina, Tarnowa Podgórnego i Polkowic.
Zasady turnieju były proste, trzeba było oddać 60 rzutów do pełnych. Do boju ruszyło 16 pań i 57 panów, ale zarówno w jednej jak i w drugiej rywalizacji wygrało i to rodzinnie Leszno. Najlepsza z kobiet to Joanna Kurpisz, a w gronie panów zwyciężył jej mąż Krzysztof.
Na koniec zawodów rozegrano turniej jednego rzutu, w którym triumfowała Bogusława Ułasiewicz z Poznania. Organizatorzy zrobią wszystko, aby ta impreza odbywająca się z okazji Święta Niepodległości na stałe już zagościła w kręglarskim kalendarzu. Stowarzyszenie nie zapomina też o najmłodszych, uczennicach i uczniach szkół podstawowych, dla których 9 grudnia zorganizuje Turniej Mikołajkowy.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
26.10.2025
![]() Sport/Biegi | |
|
|
22.10.2025
Z głową w chmurach. Niezwykłe życie Adeli Dankowskiej cz. 2 Sport/Lotnicze |
|
|
07.10.2025
Z głową w chmurach. Niezwykłe życie Adeli Dankowskiej cz. 1 Sport/Lotnicze |
|
|
16.10.2025
Rekord pierwszej pomocy w WORD w Lesznie Extreme/Rekordy |




