Lekkoatletyka

Rywalizowali w Poznaniu

Juniorzy Achillesa z workiem medali

(fot. UKS Achilles Leszno)
12.06.2017 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale zdobyli zawodnicy UKS Achilles Leszno na dwudniowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Poznaniu. Wielu lekkoatletów zdołało ustanowić także swoje nowe rekordy życiowe.

Lekkoatleci UKS Achilles na mistrzostwach w Poznaniu zdobyli aż 11 medali. 2 złote krążki wywalczyła Patrycja Maciejewska - w rzucie młotem (56,96m) oraz w rzucie dyskiem (38,49m).  Oba wyniki są nowymi rekordami życiowymi zawodniczki.
Złoty medal w rzucie oszczepem juniorek młodszych okraszony rekordem Wielkopolski zdobyła Anna Maciejewska (45,45m). Złoto trafiło także do juniora młodszego, Jonasza Wieja w biegu na 2000m z przeszkodami (6.45,47s).

Srebrne medale zdobyli: Dorota Górska w konkurencji na 100m przez płotki juniorek (14,75s), Jolanta Klimasz w kategorii juniorek młodszych w rzucie młotem (52,52m) oraz rzucie dyskiem i sztafecie 4x100m juniorów (43,62s) w składzie: Krajka, Grzegorowski, Ośko i Królikowski.

Krążki brązowe wywalczyli: Szymon Królikowski 100m juniorów (11,11s), Łukasz Gembalski w biegu juniorów na dystansie 2000m z przeszkodami oraz Grzegorz Walewski w kategorii juniorów młodszych na dystansie 1500m (4.18,73s).

Wielu zawodników zajęło także miejsca w ścisłych finałach. W rzucie młotem juniorów Bartosz Kowalski (43,12m) zajął 4 miejsce i ustanowił nowy rekord życiowy, Wiktoria Musielak - 8 miejsce w biegu na 100m juniorów młodszych (13,40) i również rekord życiowy oraz 8 miejsce w biegu na 200m. Paulina Wilecka zajęła 6 miejsce w biegu na 200m (28,04s) i 10 miejsce na 100m (13,44s), oba wyniki to rekordy życiowe zawodniczki, Christian Grzegorowski uplasował się tuż za podium na 200m - (22,93s) oraz zajął 8 miejsce na 100m (11,27s) co stanowiło nowy rekord życiowy. 5 miejsce w biegu na 400m juniorów zajął Krzysztof Ośko (51,33s) i tym wynikiem poprawił swój rekord życiowy.