Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporzędzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urzędzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanał komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

DODAJ RELACJĘ UTWÓRZ WYDARZENIE

Piłka Nożna

 

Korona Wschowa zbojkotowała galę sportu

Tomasz Stasiak: Zaproponowano rozwiązanie uwłaczające Koronie


Wschowka gala sportu została zbojkotowana przez jeden z klubów - Koronę Wschowa. (Fot. Jan Gacek)
14.01.2014 W sobotę we wschowskim Centrum Kultury i Rekreacji odbyła się gala sportu, podczas której wyróżnienia odebrało kilkudziesięciu młodych sportowców i trenerów. W imprezie nie wzięli jednak udziału przedstawiciele Korony Wschowa. - Zorganizujemy własną galę dla naszych podopiecznych - mówi Tomasz Stasiak, prezes Korony Wschowa.
Galeria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we WschowieGaleria foto: Gala sportu we Wschowie

 

Dlaczego Korona Wschowa zbojkotowała sobotnią galę sportu?

Tomasz Stasiak: Podjęliśmy tę decyzję podczas spotkania zarządu ze względu na przedstawienie przez CKiR sposobu wytypowania zawodników i trenerów, którzy mieli otrzymać wyróżnienia. Zaproponowano rozwiązanie uwłaczające Koronie Wschowa. My jako największy klub we Wschowie mamy kilka sekcji i trenerów. Inne kluby mogły wytypować dwóch zawodników i jednego trenera. Ja mam z kolei 3 sekcje i 8 trenerów. Część dzieci z naszego klubu nie otrzymałaby żadnych nagród. Trenerzy też mogliby poczuć się dziwnie, że został wytypowany tylko jeden z nich. Stwierdziliśmy w związku z tym, że zrobimy własną galę sportu, gdzie trenerzy wytypują swoich podopiecznych. Trenerów do wyróżnień wytypuje zarząd. Wychodzimy z założenia, że dla nas najbardziej liczą się dzieci i młodzież.

Jak zawodnicy Korony Wschowa przyjęli decyzję o bojkocie gali?

Staramy się nie mieszać w to dzieci. Podchodzimy do tego w racjonalny sposób. Organizujemy własną galę, podczas której nagrodzimy zawodników i trenerów.

Ten konflikt z pewnością nie wpływa dobrze na wizerunek wschowskiego sportu.

Pewnie tak.

„Przedstawiono nam to w taki sposób, że to my mamy się podporządkować, bo inaczej ”

Uważam, że powinno się niektóre rzeczy dogadywać. 7 stycznia burmistrz zorganizował spotkanie przedstawicieli wschowskich klubów sportowych. Rozmawialiśmy tam między innymi o gali sportu. Nasz klub został postawiony pod ścianą. Przedstawiliśmy argumenty, które przytaczam. Tłumaczyłem, że wyróżnienie dla dwójki dzieci i jednego trenera może dotyczyć tylko małego klubu, a nie takiego jak nasz, gdzie trenuje prawie 200 osób. Trochę zabolały nas słowa burmistrza wypowiedziane podczas gali sportu. Stwierdził wówczas, że zarówno on jak i pozostali prezesi próbowali namówić Koronę do zmiany decyzji. Padały sugestie, ale nie było jednak żadnej propozycji ze strony CKiR-u. Uznaliśmy w związku z tym, że wobec tej ignorancji nasza decyzja o bojkocie gali zostanie podtrzymana. Zabrakło normalnego podejścia do załatwienia pewnych spraw. Przedstawiono nam to w taki sposób, że to my mamy się podporządkować, bo inaczej "ktoś zrobi z nami porządek". Trudno, stało się. My robimy dalej swoje. Czy odbije się to na dotacji dla Korony od gminy to już czas pokaże.

Zakończenie tego konfliktu leży zarówno w interesie miasta jak i państwa klubu. Podacie sobie ręce, kiedy emocje trochę opadną?

Zawiść nie leży w mojej naturze. Nie mam żadnego "ale" w stosunku do osób. Mam je w stosunku do instytucji, która powinna wspierać sport. Wierzę jednak, że uda nam się dojść do porozumienia.

Rozmawiał Jan Gacek

 

W tym temacie:

Zobacz także:

Komentarze

 
1. Dodane przez Robert w dniu 2014-01-14 14:15
No rzeczywiście dość dziwaczne podejście do sprawy CKiRu, ale z drugiej strony nie ma co dupą świgać, bo kluby tak naprawdę same się dekorują wywalczonymi osiągnięciami na zawodach.
 

Dodaj komentarz

zasady
 • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
 • Komentarze zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
 • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 • Twoje IP to:
 Dodaj zdjęcia do artykułu

zasady
 • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
 • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
 • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
 • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 • Twoje IP to:
 
 

Najbliższe wydarzenia

21.09.
g.12:00
Piłka nożna, IV liga: Stainer Polonia Leszno - Ks Opatówek
Stadion lekkoatletyczny MOSiR, ul. Strzelecka 8, Leszno
 

Wideo

000:00:0..
Sport/Lotnicze
14.09.2019 Piknik Szybowcowy 2019 - pokaz dzienny
Sport/Lotnicze
06.09.2019 Flagowanie w Kościanie
Żużel/Kibice
06.09.2019 Flagowanie przed Radiem Elka
Żużel/Kibice

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png