Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporzędzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urzędzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanał komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Piłka Ręczna

 

MKS Poznań – REAL Astromal Leszno 33:22

Od dwóch miesięcy nie wygrywają


(Fot. Rafał Paszek)
18.04.2015 Niełatwo przychodzi ostatnio piłkarzom ręcznym REAL Astromalu Leszno zdobywanie punktów. Podopieczni Ryszarda Kmiecika w sobotni wieczór przegrali już po raz piąty z rzędu. W derbach Wielkopolski ulegli w Poznaniu zespołowi MKS 22:33 i znaleźli się w trudnej sytuacji. Wiele wskazuje na to, że o utrzymanie w I lidze stoczą bój w barażach.

Derbowe starcie w Poznaniu zapowiadało się emocjonująco, gdyż naprzeciwko siebie stanęły drużyn z identycznym dorobkiem punktowym. Niestety emocji nie było zbyt wiele. Znajdujący się na fali wznoszącej gospodarze, okazali się zdecydowanie lepsi od przeżywającej kryzys i grającej w dalekim od optymalnego składzie drużyny z Leszna.

Po 10 minutach w miarę wyrównanej gry, zaczęła się zarysowywać przewaga miejscowych. Podopieczni Domana Leitgebera w 15 minucie odskoczyli na trzy trafienia (8:5) i nie pozwolili się dogonić. Dobrze bronili i przede wszystkim byli skuteczni w ataku, czego nie można powiedzieć o ekipie Ryszarda Kmiecika.

Do szatni zespoły zeszły przy stanie 14:9, a po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. MKS kontrolował wydarzenia na parkiecie i powiększał dystans. Na 10 minut przed końcem rywalizacji miejscowi prowadzili już 27:17 i było niemal pewne, że 2 punkty zostaną w Poznaniu. Szczypiorniści ze stolicy Wielkopolski wygrali ostatecznie 33:22 i wskoczyli na dziewiąte miejsce w ligowej stawce.

Leszczynianie natomiast bardzo skomplikowali swoją sytuację. Zajmują jedenastą lokatę, ale ponieważ na dwunastej jest SMS Gdańsk, który spaść z ligi nie może, to najprawdopodobniej podopiecznych Ryszarda Kmiecika czeka walka w barażach o utrzymanie. Jest to wielce prawdopodobne, tym bardziej że przed REAL Astromalem dwa trudne mecze kończące fazę zasadniczą. Z tydzień leszczyńscy szczypiorniści po raz ostatni w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. W Trzynastce pojawi się wyżej notowana ekipa Piotrkowianina.

Bramki dla REAL Astromalu rzucali: Krystkowiak 5, Przekwas, Misiaczyk i Wierucki po 4, Giernas, Wesołek, Łuczak, Szkudelski i Grzelczak po 1.

Marcin Hałusek
 

Komentarze

 
1. Dodane przez nie latwo ? w dniu 2015-04-18 23:07
nie latwo, ale trudno.....
 
 
2. Dodane przez urlich von jungingen w dniu 2015-04-19 09:49
a zgrzewki browara u trenejro się zgadzają?
 
 
3. Dodane przez zigi w dniu 2015-04-19 10:16
Czy nie czs zmienić trenera ?
 
 
4. Dodane przez benek w dniu 2015-04-19 10:46
Obserwowanie niektórych leszczyńskich zawodników z trybun w Poznaniu wołało o pomstę do nieba. Trenerze Przekwas, Krystkowiak, Wesołek przyszli do naszego klubu jako wzmocnienia a tymczasem oni grają ogony. Wyraźny brak zaangażowania z ich strony w obronie. Boją się gry kontaktowej, brak ich woli walki. Nie pomagają kolegą tylko się odsuwają aby się nie zderzyć z przeciwnikiem. W ataku grają na 10 metrze co drużynie z Poznania pozwalało w bardzo mądry sposób się przesuwać. Jak już rzucają na bramkę to piłka zaledwie leci lub jest kierowana w środek bramki. Pan Giernas to już całkiem zapomniał jak się zdobywa bramki, gra tylko w poprzek boiska i też tylko uważa żeby go nikt nie zahaczył w ataku. Wyraźny brak zaangażowania i jaj u niektórych zawodników. Nie ma monolitu, jedni zawodnicy zostawiają serce na boisku, walczą biją się z całych sił oczywiście na miarę swoich umiejętności a inni widać że zachowują się tak jak stare przysłowie mówi " czy się stoi czy się leży i tak pierwszego wypłata się należy". Kibicuje wam już tyle lat i nie rozumiem jak młody Rafał wchodząc na boisko w końcowych minutach może mieć więcej odwagi od wspomnianych zawodników. Trzymam kciuki za was i z całego serca życzę wam utrzymania w pierwszo ligowych szeregach. Panie Trenerze sezon zbliża się do końca więc czas chyba rozgrzeszyć niektórych zawodników za ich dokonania dla klubu i może dać szansę młodzieży skoro starszym nabytkom się zwyczajnie nie chce, a podejrzewam że za małe pieniądze nie grają w Naszym Lesznie. Pozdrawiam Benek O.
 
 
5. Dodane przez zaangażowanie w dniu 2015-04-19 15:42
W ostatnich meczach stawiać na zawodników walczących tj. Misiaczyk, Łuczak, bracia Szkudelscy (dlaczego młodszy mało gra?), Musiał. Szkoda, ze Maciej nie gra...
 
 
6. Dodane przez kibic w dniu 2015-04-19 19:00
Do Benek.
Mam takie jedno małe pytanie czy ty bywasz na meczach? Bo wydaje mi się, że raczej nie skoro twierdzisz ze Przekwas Krystkowiak i Wesołek grają kiepsko i nie są wsparciem dla naszej drużyny. Spójrz na inne mecze ile rzucali bramek i wtedy się wypowiadaj bo to oni zdobywali większość bramek . Wszystko na ten temat.
 
 
7. Dodane przez kochająca kościanianka w dniu 2015-04-19 19:31
Psychicznie drużyna w części siadło,kompletny brak żywiołowości,na co macie łokcie- ręce,młodość żeby myśleć i grać, Byle jak nie należy grać.Coś Wam nie wyszło.Pamiętam sytuację z gry ,gdy Fryderyk Michałowi podaje piłkę, po obronie z rzutu przeciwnika a On bez wyobraźni podaje przeciwnikowi.Myślał am,że Fryta ze złości podbiegnie do niego i mu...,rozumu nie da.Na boga myśleć i grać, bo jeśli tego nie zmienicie to warto zmienić dyscyplinę.Do pracy rodacy,na boisku.
 
 
8. Dodane przez kibic w dniu 2015-04-19 19:34
Benek pisze,że Przekwas, Krystkowiak,Wesołek grają ogony w zespole? Ty człowieku twierdzisz,że4 kibicujesz drużynie od lat?Na mecze przychodzisz by pogadać ze znajomymi ,a nie patrzysz co dzieje się na parkiecie bo gdybyś obserwował grę to byś wiedział że bez Przekwasa,Krystkowia ka,Wesołka,Misiaczyk a,Musiała i M.Wieruckiego (gdy grał) ten zespół nie ma prawa bytu w I lidze. Wyrzuć te Twoje "ogony " a Realu Astromalu Leszno nie ma w I lidze
 
 
9. Dodane przez big w dniu 2015-04-20 17:48
po pierwsze hubert z mysli juz o operacji maciej kontuzja bojaźn walki i rzutu bezposrednio z przeciwnikiem inaczej w pierwszej lidze sie nie gra pan giernas w ogóle nic nie gra dla młodziezy pierwsza liga to za wysokie progi a jesli ktos uwaza ze potrzebne sa transfery zewnetrzne to niech zasponsoruje takowe bo pisac głupoty potrafi kazdy ale racjonalnosci gospodarowania niestety nikt w tym klubie nie widzi z wyjatkiem zainteresowanych i znajacych realia klubu miasta sponsorów.a teraz zapamietajcie jak KMIECIKA NIE BEDZIE TO TEN KLUB ZNIKNIE Z UPŁYWEM CZASU.
 
 
10. Dodane przez Kobiś w dniu 2015-04-22 23:27
można nie zgadzac sie z opinia Benka ale przyznac mu trzeba ze mamy swietnych 3 mlodych ktorym nie daje sie szansy gry...jak stare wygi nic nie graja to moze czas wstawic mlodych ktorzy maja wiecej serca do walki i ochoty niz starzy...widywalem nie raz wspomnianego tu Rafala.G podczas gry i niczym nie ustepuje starszym od siebie ,chlopak super rozgrywa , mysli na boisku a do tego swietnie rzuca...Panie trenerze moze w koncu czas zrozumiec ze mlodzi sa przyszloscia tej druzyny...
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

06.04.2020
Żużel/2020
23.03.2020 Magazyn Żużlowy 11/2020.03.23
Żużel/2020
16.03.2020 Magazyn Żużlowy 10/2020.03.16
Żużel/2020
09.03.2020 Magazyn Żużlowy 09/2020.03.09
Żużel/2020

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png