Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporzędzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urzędzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanał komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Wodne

 

Warszawska kariera leszczyńskiego pływaka

Jakub Kaminiarz wicemistrzem Polski

(fot. arch. pryw. Jakuba Kaminiarza)
16.01.2017
Pierwsze szlify pływackie zbierał na leszczyńskich MCSach, potem reprezentował barwy Akwawitu Leszno, a teraz startuje w klubie G8 Bielany Warszawa. Mowa o Jakubie Kaminiarzu, na którego szyi zawisnął ostatnio srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. 

Jakub Kaminiarz rozpoczął swoją przygodę z pływaniem gdy miał siedem lat. Szybko pokochał tę dyscyplinę sportu i wybrał naukę w klasie pływackiej w Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie. Poważne treningi rozpoczęły się w klubie Akwawit Leszno, a za swój największy przełom w karierze uważa związanie się z warszawskim klubem G8 Bielany Warszawa. 

- Na pewno w Lesznie robiliśmy z trenerami wszystko co w naszej mocy, jednak nie przeskoczy się takich aspektów jak pomoc fizjoterapeuty czy dietetyka – przyznaje Kaminiarz.

Student Politechniki Warszawskiej odniósł ostatnio swój największy życiowy sukces. Na najważniejszej zimowej imprezie, Mistrzostwach Polski Seniorów zdobył wraz z drużyną w sztafecie srebrny medal. W zawodach w olsztyńskiej Aquasferze wystartowało około 900 zawodników z całego kraju, w tym członkowie kadry olimpijskiej. 

- Kiedy udało nam się zdobyć wicemistrzostwo Polski to byliśmy w dużym szoku i potrzebowaliśmy kilku godzin żeby uwierzyć w to co się stało. Pomimo tego, że średnia wieku naszej drużyny wynosiła niespełna 19 lat poradziliśmy sobie w walce z seniorami. W ekipie, która nas pokonała, czyli AZS Katowice, płynął członek kadry olimpijskiej w RIO – Tomasz Polewka. Możemy się jednak pochwalić tym, że w drużynach, które zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce, przewodzili kolejno Radosław Kawęcki i Robert Korzeniowski. Tym bardziej jesteśmy dumni, że udało nam się pokonać takie tuzy polskiego pływania – dodał 20-latek.

Kaminiarz zaznaczył, że zdobycie tego tytułu nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc trenerów z Leszna, którzy skierowali go na właściwe tory i wykonali olbrzymią pracę. 

Leszczyniak nie ma zamiaru spoczywać na laurach i jak przyznaje, jest dopiero na początku swojej kariery, gdyż maksimum formy w tej dyscyplinie osiąga się w wieku około 26 lat. Jego ciężka i wytrwała praca może zaowocować kolejnymi sukcesami.  
 

Bartek Klupś
 

Komentarze

 
1. Dodane przez Kibic w dniu 2017-01-16 12:20
Kuba - super. Leszno jest dumne :)
 
 
2. Dodane przez Ola w dniu 2017-01-16 13:01
Brawo Kuba!!! Nareszcie trafiłeś na odpowiednich ludzi! Nareszcie zmieniłeś barwy bo przecież w leszczyńskich to można zapomnieć o takim sukcesie! Teraz dzięki swojej ciężkiej pracy i pomocy osób, które wiedzą o co chodzi w takim sporcie jakim jest pływanie możesz przede wszystkim się rozwijać a co za tym idzie - osiągać sukcesy. Gratulacje za to, że się nie poddałeś i kontynuujesz to co sprawia Ci satysfakcję. Bo niestety po doświadczeniach z naszym klubem można tylko siąść i płakać. To wspaniałe, że tak ładnie opisujesz współpracę z naszymi trenerami ale wszyscy wiemy jak wyglądają ostatnie lata treningów w tym klubie. Niejeden talent został zmarnowany przez zatwardziałość "trenerów". Wielka szkoda bo moglibyśmy być dumni jeszcze z wielu naszych wspaniałych dzieciaków. Oby one znalazły swoje miejsce gdzieś w prawdziwych klubach z prawdziwymi trenerami byle jak najdalej od Leszna! Trzymamy za Ciebie kciuki!
 
 
3. Dodane przez Statystyk sportu. w dniu 2017-01-16 17:13
Bardzo uboga informacja. Proszę podać m.in. dokładną nazwę zawodów, jaki dystans, jaki styl, jaki czas, skład sztafety oraz drużyny, które zajęły I i III miejsce.
 
 
4. Dodane przez marika w dniu 2017-01-16 18:38
zgadzam się z 1 komentarzem to co dzieje się w naszym klubie to jakies nieporozumienie chłopacy chcą ale ciagle maja kłdy pod nogami
 
 
5. Dodane przez aaa w dniu 2017-01-17 01:44
do kom 2.
W zasadzie to nie zatwardziałość trenerów. Tylko jednej skostniałego "pana", który z klubu i basenu zrobił sobie prywatny folwark. Wszyscy zaznajomieni z tematem wiedzą o kogo chodzi. Tyle ludzi odeszło lub przestało pływać przez tego gościa a on jak grzybica ciągle pozostaje - na swoim stołku. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów Jakubie.
 
 
6. Dodane przez speed68 w dniu 2017-01-17 13:15
Brawo Żalu !!!
 
 
7. Dodane przez Ola w dniu 2017-01-20 10:55
do kom.5 dokładnie wiemy o kogo chodzi. Pan... może do kierowana basenem jeszcze się nadawał i do tego żeby oscentacyjnie wręczać nagrody na śmiesznych zawodach i się pokazać w garniturku ale z trenowaniem a przede wszystkim z podejściem odpowiednim do zawodnika nie ma nic wspólnego. Szkoda tylko że widząc jak młode talenty nam uciekają lub po prostu marnują swoje predyspozycje do uprawiania tego sportu, nikt z tym nic nie zrobi.
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

000:00:0..
Żużel/2020
25.05.2020 Magazyn Żużlowy 18/2020.05.25
Żużel/2020
20.05.2020 Jakie cechy sportowca pomagają w biznesie? | Emil Sajfutdinow
Żużel/2020
18.05.2020 Magazyn Żużlowy 17/2020.05.18
Żużel/2020

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png