Wodne

Leszczyńscy pływacy na Mistrzostwach Polski

Pływacy blisko podium

(fot. MKP Astromal Leszno)
14.03.2017 Bardzo dobrymi wynikami zakończyli swoje starty juniorzy 16, 17 i 18-letni w Zimowych Mistrzostwach Polski w Gliwicach i Gorzowie Wielkopolskim. Miejski Klubu Pływacki Astromal Leszno reprezentowali: Olga Przybysz oraz Kacper Koczorowski, Mateusz Prus i Cezary Kaminiarz.

Wśród 443 najlepszych juniorów ze 131 klubów startowała w Gliwicach reprezentantka Miejskiego Klubu Pływackiego Astromal Leszno 16-letnia Olga Przybysz. W trzydniowych zmaganiach podopieczna trenera Krzysztofa Kozłowskiego wywalczyła udział w 4 finałach A mistrzostw. W konkurencji 200m stylem klasycznym leszczynianka z rewelacyjną życiówką 2:34,13 (eliminacje 2:37,70) zajęła 4 miejsce w kraju, do brązowego medalu zabrakło zaledwie 47 setnych sekundy. W konkurencji 400m stylem zmiennym również z życiowym wynikiem 5:02,19 (eliminacje 5:05,30) wywalczyła miejsce 6 w Polsce. W konkurencji 100m stylem klasycznym z czasem 1:13,64 (eliminacje 1:13,87) zajęła miejsce 7, a w konkurencji 50m stylem klasycznym z życiówką 0:34,35 (eliminacje 0:34,41) uplasowała się na miejscu 9.

W Gorzowie Wielkopolskim w Mistrzostwach Polski juniorów 17-18 lat startowali wśród 415 zawodników ze 119 klubów podopieczni trenera Marka Grelewicza: Kacper Koczorowski, Mateusz Prus i Cezary Kaminiarz. Wszyscy reprezentanci leszczyńskiego klubu znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe. Do finałów udało się zakwalifikować Kacprowi Koczorowskiemu, który pierwszego dnia w konkurencji 50m stylem klasycznym w finale A z czasem 0:28,35 (eliminacje 0:28,75) wywalczył 4 miejsce w Polsce. Kacper ostatniego dnia mistrzostw zwyciężył finał B z czasem 1:02,67 i zajął 9 miejsce w kraju. Cezary Kaminiarz zajmował odpowiednio 19 miejsce (200m st. klasycznym), 24 miejsce (100m st. klasycznym) i 26 miejsce (50m st. klasycznym), Mateusz Prus natomiast w stylu dowolnym na dystansie 1500m był 23, na dystansie 400m uplasował się na miejscu 38, a na dystansie 200m na 36 pozycji.