Taniec
Wytańczyły sukces w Pradze
Mażoretki z Osiecznej trzecie na świecie

(Fot. Jarek Adamek)
Wyjazd na Mistrzostwa Świata mażoretki z Osiecznej wytańczyły sobie na Mistrzostwach Polski, gdzie zdobyły drugie miejsce. Na Pragę przygotowały specjalny reklama układ taneczny o nazwie „Misja”, nawiązujący do tematyki militarnej. Udział w tak prestiżowej imprezie był wielkim wyzwaniem, tym bardziej że dziewczyny jechały do „jaskini lwa” - Czechy znane są z bardzo wysokiego poziomu zespołów mażoretek.
- W naszej kategorii w mistrzostwach wzięło udział sześć zespołów, trzy z Polski i trzy z Czech - mówi Jagoda Łuczak. Osiecznianki ostatecznie zajęły trzecie miejsce, zdobywając tytuł II wicemistrzyń świata. - Do srebra zabrakło nam jednej dziesiątej punkta - mówi Jagoda Łuczak - to kwestia małego błędu, ale dziewczyny i tak zatańczyły rewelacyjnie.
Praskie mistrzostwa okazały się też bardzo szczęśliwe dla dziewcząt ze Wschowy. Natalia Wierzbicka z grupy Finezja wywalczyła złoty medal w kategorii duo baton. Na dwunastym miejscu zmagania w stolicy Czech zakończyła mini formacja składająca się z siedmiu dziewcząt. Wschowianki wystartowały też w kategorii duet. Natalia Wierzbicka wspólnie z Martą Jakubowską zajęły trzynaste miejsce.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
1400..2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
14.09.2025
Fogo Unia Leszno wraca do Ekstraligi! Żużel/2025 |
![]() |
30.08.2025
Leszczyńska Noc Balonowa (autor: Antek Daczka) Extreme/Lotnicze |
![]() |
07.09.2025
Sceny w Bydgoszczy - To nie był zwykły mecz | Wokół finału M2E #BYDLES Żużel/2025 |