Biegi
Więźniowie pokonali 385 kilometrów
Rekord pobity

(Fot. Aldona Brycka-Jaskierska)
W biegu uczestniczyło dziesięciu skazanych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w wcześniejszych półmaratonach "Złota Setka". Biegali dwójkami wokół więziennego boiska, zmieniając się co kilka okrążeń. Wystartowali we wtorek i w środę o 11.30, dokładnie po 24 godzinach, zakończyli zmagania. Pokonali 385 kilometrów, a więc udało się pobić ubiegłoroczny rekord o 15 kilometrów.
- Wszyscy borykali się ze zmęczeniem, to było dla nich duże obciążenie fizyczne i psychiczne, biegali w prażącym słońcu, w nocy i o chłodnym poranku. Najważniejsze jednak, że nikt nie doznał kontuzji, uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Wszyscy otrzymali w nagrodę profesjonalne koszulki do biegania - informuje Piotr Bruder.
Kolejne wyzwanie dla skazanych jesienią, wtedy za murami więzienia odbędzie się półmaraton „Złota setka”.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
15.06.2026
500 km po górach! Motyla Noga rusza po kolejny rekord Sport/Biegi |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |


Komentarze
i co ci ludzie mogą o tym sądzić?
1 085 zł / m-c
wynajem, Leszno
320 000 zł
sprzedaż, Dąbcze
2 100 zł / m-c
wynajem, Leszno