Biegi
Tor des Geants 2016
Kontuzja i upał pokonały Kamińskiego

14.09.2016
Trudne warunki pogodowe, udar cieplny oraz odniesiona kontuzja wykluczyła Wiesława Kamińskiego z dalszego udziału w ultramaratonie Tor des Geants. Zawody rozgrywane we włoskich Alpach należą do jednych z najtrudniejszych maratonów górskich na świecie.
W tegorocznej edycji Tor des Geants wystartowało 700 zawodników, a wśród nich lekarz ze Święciechowy – Wiesław Kamiński. Uczestnicy mierzą się z trasą ponad 330 km, z różnicą wzniesień wynoszącą ponad 24 kilometry, zmienną pogodą, od upału po deszcz ze śniegiem. Muszą zdobyć w czterech masywach górskich 25 szczytów o wysokości ponad 2 tysięcy metrów.
Ultramaratończycy pokonują trasę w formule non stop, bez snu i odpoczynku, a limit wynosi 151 godzin.
Bieg zakończy się 18 września, lecz na mecie nie zobaczymy Wiesława Kamińskiego. Z uwagi na warunki pogodowe, stwierdzony udar cieplny oraz kontuzję, lekarze opiekujący się biegaczami nie pozwolili Kamińskiemu kontynuować biegu.
Bartek Klupś
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
15.06.2026
500 km po górach! Motyla Noga rusza po kolejny rekord Sport/Biegi |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |


Komentarze
500 zł / m-c
wynajem, Leszno
930 zł / m-c
wynajem, Śmigiel
524 000 zł
sprzedaż, Leszno