Boks: Boks
Zdołała powtórzyć ubiegłoroczny sukces
Gostynianka mistrzynią Polski kadetek
12.07.2016
Klaudia Budasz, zawodniczka Sportów Walki Gostyń zdobyła złoty medal na XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie w Ząbkowicach Śląskich i została uznana najlepszą zawodniczką turnieju.


Klaudia Budasz w Ząbkowicach Śląskich najpierw stoczyła dwie zwycięskie walki, aby w finale spotkać się z koleżanką z kadry - Natalią Kotowską (UKS Boxing Sobótka). Gostynianka zwyciężyła tę walkę przed czasem i powtórzyła ubiegłoroczny sukces, zdobywając tytuł mistrzyni Polski kadetek. Klaudia została również uznana za najlepszą zawodniczką całych mistrzostw.
W kategorii do 48 kg walczyła druga reprezentantka SWG - Wiktoria Konieczna, która ostatecznie zdobyła brązowy medal.
Klaudia Borowska
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |




Komentarze