Boks: Kickboxing
Pudlicki: Reprezentanci Węgier wygrywali bez względu na przebieg walki
Brązowy medal Mikołaja Mańki
20.05.2014
Na Węgrzech rozegrano Puchar Świata w kickboxingu. Brązowy medal zdobył na nim zawodnik Polonii 1912 Leszno Michał Mańka. Leszczyński klub reprezentowało dwóch zawodników.

Zawodnikom Polonii przyszło rywalizować z reprezentantami gospodarzy i węgierskimi sędziami. - Też jestem sędzią, ale o takiej pomocy jeszcze nie słyszałem. Reprezentanci Węgier wygrywali 2:1 bez względu na przebieg walki. Te dwa głosy dawali oczywiście miejscowi sędziowie – informuje trener Polonii 1912 Albin Pudlicki.
W każdej grupie wagowej było po czterech reprezentantów gospodarzy i aby znaleźć się w finale, trzeba było wygrać z nimi trzy pojedynki. Przez dwa takie starcia w wadze 42 kg przebrnął reprezentant Polonii 1912 Mikołaj Mańka, zatrzymał się dopiero na trzecim Węgrze, ale to dało mu brązowy medal.
Startujący tam drugi z leszczyńskich zawodników Dominik Walkowiak sklasyfikowany został w wadze 69 kg na miejscu od 4 do 8.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
16.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
12.06.2026
Fogo Unia Leszno - Pres Grupa Deweloperska Toruń 49:41 Żużel/2026 |
|
|
11.06.2026
Konferencja prasowa przed meczem FOGO Unia Leszno - PRES Grupa Deweloperska Toruń Żużel/2026 |
|
|
08.06.2026
Na rowerach do Paryża dla chorych dzieci z fundacji Cancer Fighters Sport/Rowerowe |


Komentarze
359 000 zł
sprzedaż, Gostyń
200 zł
, Leszno
1 900 zł / m-c
wynajem, Leszno