Boks: Kickboxing
Walczyli w Zielonej Górze
Polonia złota w komplecie
14.12.2014
W Zielonej Górze odbył się turniej Lubusz Open, czyli Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Kickboxingu. Pięcioosobowa reprezentacja Polonii 1912 Leszno przywiozła z niego komplet złotych medali.
Była to jubileuszowa, bo dwudziesta edycja tego turnieju, a do boju ruszyło prawie osiemdziesięciu zawodników z jedenastu klubów. Polonia 1912 wystawiła do walk w różnych kategoriach wiekowych i wagowych pięcioro swoich reprezentantów, co najważniejsze wszyscy w komplecie zdobyli złote medale.
Ten złoty worek w wadze 55 kg rozwiązała Zuzanna Licha, taki sam medal zdobył Mikołaj Mańka w kategorii 47 kg. Dodajmy, że ten zawodnik do tej pory startował w wadze lżejszej, bo 43 kg. Nie zawiedli też w wadze 57 kg Krzysztof Benier, 74 kg Dominik Walkowiak i Łukasz Ślosarczyk waga 63 kg. - To wyśmienite, złote zakończenie roku – przyznaje trenerka Polonii 1912 Cecylia Pudlicka.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |

