Boks: Kickboxing
Zuzia i Dawid w złocie
Stuprocentowa skuteczności Polonii 1912

13.03.2017
Skromna, bo zaledwie dwuosobowa reprezentacja Polonii 1912 Leszno podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu wykazała się stuprocentową skutecznością. Zuzanna Licha i Dawid Tomczak wrócili do Leszna ze złotymi medalami.
Tych medali mogło być zdecydowanie więcej, ale mogliśmy na te mistrzostwa do Legnicy zabrać tylko dwójkę. Na przeszkodzie stanęły finanse, a właściwie ich brak w klubowej kasie – przyznał trener Albin Pudlicki.
Zuzia debiutowała w gronie juniorów starszych formuły K1 i w wadze 48 kg zdobyła złoto pokonując po drodze ubiegłoroczną triumfatorkę tych zmagań. Tej bardzo sympatycznej miłośniczce sportów walki przypadł również w udziale tytuł najlepszej zawodniczki swojej kategorii wiekowej. Zresztą na ten rok plan ma bardzo ambity – zdobyć 5 podobnych krążków.
Podczas tych dwudniowych zawodów, tytuł Mistrza Polski w wadze 51 kg wywalczył sobie również inny przedstawiciel leszczyńskiego klubu Dawid Tomczak.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
16.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
12.06.2026
Fogo Unia Leszno - Pres Grupa Deweloperska Toruń 49:41 Żużel/2026 |
|
|
11.06.2026
Konferencja prasowa przed meczem FOGO Unia Leszno - PRES Grupa Deweloperska Toruń Żużel/2026 |
|
|
08.06.2026
Na rowerach do Paryża dla chorych dzieci z fundacji Cancer Fighters Sport/Rowerowe |


Komentarze
930 zł / m-c
wynajem, Śmigiel
359 000 zł
sprzedaż, Gostyń
83 900 zł
sprzedaż, Jezierzyce Kościelne