Boks: Kickboxing
Złoto dla zawodniczki Polonii 1912
Nie ma silnych na Zuzię
23.04.2017
Kolejne Mistrzostwa Polski i kolejne złoto dla zawodniczki Polonii 1912 Leszno Zuzanny Lichej. Tym razem ten najcenniejszy krążek zdobyła w Nowym Targu, gdzie walczono w kickboxingu formuły low-kick.


Jak sama zawodniczka przyznaje, najtrudniejszą walkę o złoto stoczyła już w Wielkanoc, kiedy to kusiły ją wypieki mamy i sałatki babci, a tu trzeba było dbać o wagę.
Podczas tych Mistrzostw Polski w Nowym Targu Zuzia stanęła do boju w swojej koronnej konkurencji kickboxingu wersji low kick wagi 48 kg. Przypomnijmy, że właśnie w niej została ubiegłoroczną Mistrzynią Świata, a jako, że walka finałowa na tym ostatnim turnieju, przebiegła po myśli zawodniczki Polonii 1912, do jej kolekcji trafiło złoto.
Zuzię dzielnie wspierał w Nowym Targu tata, a ten sukces wiąże się też z tym, że dostała nominacje do reprezentacji Polski na wrześniowe Mistrzostwa Europy zaplanowane w Macedonii.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
31.05.2026
![]() Żużel/2026 | |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |
|
|
20.05.2026
SP 5 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U8 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |


Komentarze