Inne
Mistrzostwa Europy Służb Mundurowych w Hiszpanii
Strażak z Góry z kolejnymi medalami
Mistrzostwa Europy Służb Mundurowych odbywały się w tym roku w kilku miejscowościach hiszpańskiej Andaluzji, których centrum było miasto Huelva.
Polskie służby mundurowe reprezentowało około 60 funkcjonariuszy, którzy rywalizowali m.in: w pływaniu, lekkiej atletyce, tenisie stołowym, wyciskaniu sztangi, siłowaniu na rękę, wioślarstwie halowym i wielu innych dyscyplinach.
Najliczniejszą grupą mundurowych z Polski byli strażacy PSP, w tym Michał Andrzej Uściło z komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.
Górowianin startował w rywalizacji wioślarzy halowych, w której wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Europy Służb Mundurowych. Wynik, który uzyskał, jest nowym, nieoficjalnym rekordem Mistrzostw Europy Służb Mundurowych w wioślarstwie halowym kategorii lekkiej.
Michał jest zawodnikiem klubu wioślarskiego AZS Wratislavia Wrocław trenowanym przez trenera Wojciecha Szymerowskiego.
Polscy mundurowi wrócili z Mistrzostw Europy z 18 medalami i zajęli bardzo dobre 6 miejsce w klasyfikacji medalowej.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.05.2026
![]() Sport/Piłka nożna | |
|
|
20.05.2026
SP 5 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U8 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |
|
|
17.05.2026
Na sukces trzeba pracować | Wokół meczu #LESLUB Żużel/2026 |
|
|
17.05.2026
Fogo Unia Leszno - Orlen Oil Motor Lublin 46:44 Żużel/2026 |




Komentarze