Inne
Wicemistrz Polski w trójboju siłowym
Siłacz z gostyńskiej komendy
Adam Szymanowski wystartował w zawodach po niedawno wyleczonej kontuzji. Mimo to miał szansę na obronę ubiegłorocznego tytułu mistrza w kategorii 120 kilogramów. Jednak w tym roku organizatorzy połączyli kategorie wagowe 120 kg i 120+kg. Reprezentant gostyńskiej komendy rywalizując z zawodnikami ważącymi więcej od niego uzyskał w trójboju wynik 825 kg. W przysiadzie dźwignął 330 kg, w martwym ciągu podniósł 270 kg, a w wyciskaniu leżąc na ławeczce uniósł 225 kg. Tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy i zdobył tytuł wicemistrza.
- W ubiegłym roku uzyskałem wynik 805 kilogramów w kategorii 120 kg i zdobyłem złoto, w tym roku mimo kontuzji poprawiłem wynik o 20 kilogramów i to wystarczyło na srebro. W żaden sposób mnie to nie zraża, a wręcz przeciwnie motywuje do dalszej pracy, lubię trenować - podkreśla wicemistrz Polski.
Adam Szymanowski jest policjantem wydziału prewencji gostyńskiej komendy od sierpnia tego roku. Trójbój siłowy uprawia dłużej, bo od 2014 roku. W grudnia 2016 roku założył klub Sztanga Bojanowo, gdzie trenuje dzieci i młodzież.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |




Komentarze
269 000 zł
sprzedaż, Świerczyna
2 300 zł / m-c
wynajem, Leszno
589 000 zł
sprzedaż, Leszno