Koszykówka
Zostały tylko cztery
Rezerwy Asseco rywalem Jamalex Polonii

(Fot. Rafał Paszek)
Drużyna Asseco w fazie zasadniczej zajęła drugie miejsce w grupie A, a potem w pierwszej rundzie play-off, pewnie w dwóch meczach wyeliminowała Trefl Sopot. Kolejne rundy były już trudniejsze. Szczególnie emocjonujący bój ekipa z Gdyni stoczyła z Rawią Rawicz. Najpierw uległa ze własnej hali, a w Rawiczu dopiero w ostatniej minucie odwróciła losy spotkania. W trzecim meczu rezerwy Asseco miały ułatwione zadanie, bo Rawia pojechała do Gdyni w osłabieniu.
Trzy mecze Asseco zagrało również w trzeciej rundzie play-off. W decydującym spotkaniu zespół słoweńskiego trenera Sebastjana Krašoveca pokonał KS Księżak Łowicz 84:77 i awansował do półfinału play-off II ligi.
Niepokonana Jamalex Polonia w trzeciej rundzie odprawiła z kwitkiem po dwóch meczach Polonię Bytom i miała kilka dni więcej na odpoczynek przed półfinałowym starciem. Sobotni mecz w Trapezie rozpocznie się o 17.30. W drugim półfinale zmierzą się AGH Kraków i Kotwica Kołobrzeg. Zespoły, które awansują do finału mają zapewniony awans do I ligi. Zagra tam również zwycięzca meczu o trzecie miejsce.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
01.06.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
01.06.2025
Nazar Parnitskyi po meczu #RZELES Żużel/2025 |
![]() |
24.05.2025
50 Szokujących Historycznych Faktów o Żużlu Żużel/1990 i starsze |
![]() |
24.05.2025
Trasa biegu Sport/Biegi |
Komentarze