Koszykówka
Jak ferie to obóz
Koszykarki jadą w góry

15.01.2019
Tradycyjnie jak już od kilku lat w okresie ferii zimowych Tęcza Leszno organizuje dla swoich młodych koszykarek obóz. Tak będzie i tym razem, bo ostatnie przygotowania do tego wyjazdu są praktycznie na ukończeniu.
Miejsce jest też stałe i wypróbowane, to Brenna niedaleko do Wisły. - Mamy tam doskonałe warunki do treningu, dostęp do sali, jest też lodowisko, góry i oczywiście w tym roku raczej śniegu nie zabraknie - mówi wiceprezes Tęczy Tomasz Janowicz.
W obozie udział wezmą trzy grupy rozgrywkowe, z czego dwie mają szanse awansu do walki o Mistrzostwo Polski. Właśnie do tej fazy sezonu młode leszczyńskie koszykarki zamierzają przygotowywać się w górach.
W planach obozowych jest też rozegranie sparingu z zaprzyjaźnionym zespołem rówieśniczek z Wisły. Na to zgrupowanie wybiera się prawie czterdziestoosobowa grupa. Nie będzie to długi wyjazd, bo potrwa od niedzieli 20 stycznia do piątku 25 stycznia.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
15.06.2026
500 km po górach! Motyla Noga rusza po kolejny rekord Sport/Biegi |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |

