Koszykówka
Koszykarki zagrają o ligę niżej
Druga liga w oparciu o własne zawodniczki

18.06.2019
Wiele wskazuje na to, że najprawdopodobniej w nowym sezonie koszykarki Tęczy zagrają nie w pierwszej a w drugiej lidze. Skład ma opierać się przede wszystkim na własnych wychowankach.
W Tęczy ich nie brakuje, bo praca z młodymi zawodniczkami w tym klubie jest na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym sukcesy ogólnopolskie, choćby Mistrzostw Polski w rozmaitych grupach wiekowych.
Miniony sezon w wykonaniu leszczyńskich koszykarek nie był najgorszy, bo przypomnijmy Tęcza dotarła do ćwierćfinałów play off pierwszej ligi, gdzie uległa drużynie, która wygrała I ligę AZS Uniwersytet Gdański.
O tym, że leszczynianki zagrają najprawdopodobniej nie w pierwszej lidze, a w drugiej lidze zadecydowały zapewne finanse klubu, ale i chęć dania szansy gry swoim młodszym wychowankom. Miejmy nadzieję, że to właśnie one za jakiś czas wywalczą awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
5 400 zł
Ford Mondeo, Leszno
120 zł
BMW 123, Wilkowice
1 zł
Audi A5, Leszno
Tęcza jestem z wami!!
Wyniki będziemy podawać tylko jak wygramy
100 zł
sprzedaż, Inne
999 000 zł
sprzedaż, Gostyń
569 000 zł
sprzedaż, Leszno