Kręgle
Wcale nie wakacyjne kulanie
Beata Włodarczyk lepsza od rekordu Polski

Pani Beata od kilku lat za naszą zachodnia granicą reprezentuje barwy Victorii Bamberg i właśnie z tą drużyną, po raz kolejny zresztą zdobyła Puchar Niemiec. W trakcie tych zawodów wykulała 655 punktów, co jest lepszym wynikiem od dotychczasowego rekordu Polski.
- Jednak, żeby oficjalnie był uznany przez władze polskiego kręglarstwa, trzeba to formalnie zgłosić i załączyć do tego stosowne dokumenty. Klub jest właśnie w trakcie ich gromadzenia i na pewno wniosek o uznanie tego rekordu złożymy – tłumaczy kierownik sekcji kręglarskiej Polonii 1912 Ireneusz Kaczmarek.
Reprezentacja leszczyńskiego klubu wystartowała też w rozgrywanym na kręgielni w Tucholi Pucharze Borów Tucholskich. Ten turniej w kategorii open rozegrany został po raz 31. W gronie panów z łącznym wynikiem 1132 kręgle wygrał Piotr Kieliba, a 13 był Jerzy Szulc. Wśród pań trzecie miejsce zajęła Kinga Konopa, piąte Anna Chwastyniak i siódme Joanna Lejtke.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
15.06.2026
![]() Sport/Biegi | |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |


Komentarze
580 000 zł
sprzedaż, Leszno
100 zł
sprzedaż, Inne
500 zł / m-c
wynajem, Leszno