Kręgle
Wiozą złoto z Wronek
Kręglarze po raz dziesiąty Mistrzami Polski
(fot. Łukasz Witkowski)














13.03.2016
W meczu o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski kręglarze Polonii 1912 Leszno pokonali dziś we Wronkach tamtejszą KK Dziewiątkę Amica II Wronki, obronili tytuł mistrzowski, a do swojej kolekcji dołożyli jubileuszowy dziesiąty złoty medal tej rywalizacji.
Przypomnijmy, że to właśnie drużyna z Wronek wygrała część zasadniczą rozgrywek i nijako w nagrodę mogła finałowy turniej zorganizować na własnych torach.
Polonia 1912 Leszno na tym etapie rozgrywek była druga, a w sobotnim półfinale pokonała Alfę Vector Tarnowo Podgórne i o złoto walczyła z gospodarzami.
Co najważniejsze - skutecznie, bo leszczynianie wygrywają 5:3 w kręglach 3466:3390. Na dorobek tej złotej drużyny złożyli się: 600 Michał Szulc, 523 Mateusz Klecha, 571 Piotr Kieliba, 587 Bartosz Włodarczyk, 593 Adrian Szulc i 592 Mikołaj Konopka.
Za tydzień przed szansą obrony tytułu Drużynowego Mistrza Polski, też w turnieju wyjazdowym staną kręglarki Polonii 1912 .
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
15.06.2026
![]() Sport/Biegi | |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |




Komentarze
jesteście wielcy!
Tak trzymać!
100 zł
sprzedaż, Inne
500 zł / m-c
wynajem, Leszno
320 000 zł
sprzedaż, Dąbcze