Kręgle
Polonia 1912 kulała na własnych torach
Dwa mecze i dwie wygrane
Dla panów były to derby regionu, bo Polonia 1912 podejmowała gostyński Start. Dodajmy, że gospodarze chcieli zrewanżować się za ostatnią porażkę w grodzie nad Kanią. To zresztą podopiecznym trenera Zygmunta Felenberga udało się i leszczynianie wygrywają 7:1 w kręglach 3611:3319.
Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy okazał się Mikołaj Konopka 650 , a powyżej 600 wykulali również: Bartosz Włodarczyk, Mateusz Klecha, Michał Szulc i Piotr Kieliba. Wśród gości podobnym wynikiem mógł pochwalić się jedynie Włodzimierz Dutkiewicz, który zakończył mecz mając 612 punktów.
Po panach na tory weszły panie z Polonii 1912 i pokonały 4:2, a kręglami 2182:2111 KS Czarną Kulę Poznań. Na dorobek gospodarzy złożyły się : Kinga Konopa 586, Joanna Lajtke 541, Nicoletta Dudziak 530 i Anna Chwastyniak 525.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |




Komentarze
269 000 zł
sprzedaż, Świerczyna
2 300 zł / m-c
wynajem, Leszno
930 000 zł
sprzedaż, Perkowo