Kręgle
Leszczynianki Drużynowymi Mistrzyniami Polski
Jubileuszowe złoto Polonii 1912
Ten ostatni, finałowy turniej był tylko takim dopełnieniem, bo w drodze do medali liczyły się też wynik z rundy zasadniczej, a w niej leszczynianki miały sporą przewagę nad Dębinkami Gdańsk.
To sobotnie kulanie ekipa gospodarzy rozpoczęła kapitalnie, później było nieco gorzej, ale po dobrej końcówce w turnieju zajęła drugie miejsce. Na dorobek tego ostatniego ligowego grania dla Polonii 1912 złożyły się: Joanna Lajtke 597, Anna Chwastyniak 552, Nicoletta Dudziak i Monika Leciejewska 480 i Kinga Konopa 529. Dało to w sumie 2158 punktów, a to ostatnie granie wygrały Dębinki Gdańsk 2199 punktów, trzecie była Czarna Kula Poznań 2122.
Ostatecznie na najwyższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Polski stanęła Polonia 1912 Leszno, srebro wywalczyły sobie Dębinki Gdańsk, a brąz Alfa Vector Tarnowo Podgórne.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
31.05.2026
![]() Żużel/2026 | |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |
|
|
20.05.2026
SP 5 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U8 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |




Komentarze
2 500 zł / m-c
wynajem, Leszno
563 530 zł
sprzedaż, Leszno
589 000 zł
sprzedaż, Leszno