Kręgle
Polscy kręglarze daleko od podium
Konopka wykulał rekord
Mikołaj Konopka prezentował na Węgrzech wyborną formę. W pojedynku grupowym z Czarnogórą pobił dotychczasowy rekord polski należący do Michała Grędziaka z Alefy Vector Tarnowo Podgórne o 11 kręgli. Od teraz rekordowy wynik wynosi 685 punktów. - Bardzo się z tego cieszę, to mój pierwszy rekord seniorów. Ci, którzy byli na Mistrzostwach Świata w Trapezie wiedzą, że to jest wynik na poziomie światowym - przyznał Mikołaj Konopka.
Grędziak na Węgrzech również był w życiowej dyspozycji. W ćwierćfinałowym pojedynku z Węgrami strącił 681 kręgli. Zespół polskich kręglarzy dwukrotnie poprawiał w Zalaegerszeg drużynowy rekord kraju, ale nie przełożyło się to na ostateczny wynik w Mistrzostwach. Polacy awansowali do ćwierćfinału, a w nim ulegli faworytom, Węgrom 1:7 i zakończyli zmagania na siódmej pozycji. - Nie jest to zły wynik, biorąc pod uwagę, że za nami były drużyny Słowenii i Niemiec - stwierdził nowy rekordzista Polski.
Żeńska reprezentacja mistrzostwa Świata w Zalaegerszeg zakończyła na fazie grupowej. Drużyna z dwiema kręglarkami Polonii Leszno: Beatą Włodarczyk i Kingą Konopą przegrała najpierw z Chorwacją 1:7, a później uległy także Słowenkom 0:8 i było jasne, że turniej się dla nich zakończył.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
23.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |


Komentarze
456 582 zł
sprzedaż, Leszno
680 000 zł
sprzedaż, Leszno
320 000 zł
sprzedaż, Dąbcze