Kręgle
Medalowe żniwo
W tym roku gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest województwo Podlaskie, ale z uwagi na brak na tamtym terenie kręgielni, zawody przeniesiono do obiektu w Gostyniu, który zresztą specjalnie z okazji turnieju przeszedł modernizację. – Przed rokiem na Olimpiadzie wywalczyliśmy sześć medali i wydawało się, że o powtórzenie takiego wyniku będzie trudno, tymczasem rzeczywistość okazała się pomyślna. Także zdobyliśmy sześć krążków, ale na dodatek w bardziej wartościowych kolorach - podkreśla kierownik sekcji kręglarskiej Polonii Ireneusz Kaczmarek.
Medalowe żniwo zaczęło się dla Polonii drugiego dnia imprezy, kiedy to na torach pojawili się juniorzy młodsi rywalizujący w parach. Leszczynianie w komplecie obsadzili podium. Wygrał dość nieoczekiwanie duet: Hubert Klupieć - Łukasz Ptaszyński (1083), przed klubowymi kolegami Michałem Szulcem i Filipem Glapiakiem (1079) oraz Jakubem Bergmannem i Michałem Bakinowskim (1077).
W kolejnej konkurencji – sprintach – tak dobrze już nie było. Polonia nie poprawiła dorobku medalowego, najwyżej, bo na czwartym miejscu znalazł się Michał Szulc. – Śmiejemy się nawet, że to jest jakaś klątwa, bo od 2005 roku nie możemy zdobyć medalu w sprintach – dodaje Kaczmarek.
Sprinty szczęśliwe okazały się dla kręglarki miejscowego Startu, Joanny Śląskiej. Sięgnęła po srebrny medal przegrywając finałowy pojedynek z Renatą Skrzypczak z Polonii Łaziska Górne.
Po sprintach przyszedł czas na miksty i chyba najbardziej nieoczekiwany medal dla Polonii. Złoty zdobyli Anna Matecka i Filip Glapiak. – Zagrali znakomicie, świetnie się uzupełniali i zasłużenie wygrali z wynikiem 278 punktów – mówi kierownik Polonii. Na szóstej pozycji sklasyfikowano duet Startu Gostyń Annę Michalak i Łukasza Maciejewskiego.
Miłe niespodzianki były też w rywalizacji indywidualnej. Za taką należy uznać złoty medal atakującego z czwartej pozycji Jakuba Bergmanna (1136). – Wykorzystał fakt, że faworyci: Michał Szulc z Polonii i Marcel Kociołek z Sokoła Brzesko skupili się na sobie i świetnie finiszował – podkreśla Kaczmarek. Ostatecznie srebrny krążek przypadł Kociołkowi (1111), a brązowy Szulcowi (1101).
O podium otarł się czwarty w „generalce” Łukasz Maciejewski ze Startu, (1076). Siódmy był Łukasz Ptaszyński z Polonii a ósmy jego klubowy kolega Hubert Klupieć.
Rywalizacja juniorek młodszych nie przyniosła medali dla przedstawicielek naszego regionu. Najwyżej, bo na szóstym miejscu znalazł się Joanna Śląska ze Startu.
Polonia Leszno zdobywając sześć medali zdecydowanie z dorobkiem 62,5 punktu wygrała klasyfikację drużynową Olimpiady. Start z wynikiem 23,5 zajął piątą lokatę. (mah)
Komentarze