Lekkoatletyka
Włodarczyk rozpoczyna rywalizację
Ze sporymi nadziejami na sukces pojechała do Londynu Anita Włodarczyk.
Pochodząca z Rawicza zawodniczka będzie chciała zdobyć medal olimpijski.
Dziś o godzinie 11.00 rozpoczną się kwalifikacje do konkursu finałowego
w rzucie młotem. Decydującą rozgrywkę zaplanowano na piątek 10
sierpnia. W dniu dzisiejszym nasza zawodniczka świętuje urodziny. Miejmy
nadzieję, że sprawi sobie i nam prezent uzyskując awans do finałowego
konkursu.
Anita w okresie poprzedzającym Igrzyska w Londynie prezentowała wyborną
formę. W świetnym stylu wygrała 58.Memoriał Janusza Kusocińskiego w
Szczecinie. Warto też przypomnieć o złotym medalu mistrzostw Europy,
który wywalczyła przed kilkoma tygodniami w Helsinkach. - Byłem na
mistrzostwach Europy w Helsinkach, obozie treningowym w Cetniewie.
Oglądałem Memoriał Kusocińskiego. Widzę, że forma córki rośnie – mówił
przed kilkoma tygodniami ojciec zawodniczki, Andrzej Włodarczyk. – W
turnieju najważniejsze będzie poprawne wykonanie techniczne wszystkich
elementów oraz podejście mentalne. (jag)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |


Komentarze