Lekkoatletyka
Pierwszy medal i rekord życiowy
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce odbywają się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Sportowcy rywalizują w Krakowie. Wśród nich reprezentanci klubów z naszego regionu. Najlepsze wyniki osiąga zawodniczka Krokusa Leszno Katarzyna Kopyto. W piątek w finale biegu na 100 metrów zdobyła brązowy medal z rezultatem 12.23. – To jej nowy rekord życiowy, był to też pierwszy medal w tych mistrzostwach dla Wielkopolski - podkreśla trener Krzysztof Ptak. Katarzyna jest w świetnej formie, w sobotę rano w biegu na 200 metrów uzyskała drugi wynik eliminacji, co oznacza, że wystartuje w finale. – Liczymy zatem na kolejny medal – dodaje Ptak.
W mistrzostwach biorą udział także zawodnicy Achillesa Leszno i Kadeta Rawicz. (han)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |


Komentarze
88 500 zł
sprzedaż, Krzycko Wielkie
589 000 zł
sprzedaż, Leszno
589 000 zł
sprzedaż, Leszno